BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Buliai tetulyčių kūnuose

Važiuoju autobusu, o prieš mane sėdi pora iš vidurio rytų (prastai man su diferenciavimu, kuris iš kurios, o žinant jų istoriją ir politinę situaciją baisu kurį nors įžeisti). Šalia stovi ir vaikiškas vežimėlis su mažu leliuku. Pora vienas į kitą meiliai žiūri, laikosi už rankų (ko dažnai nepastebėsi), tėtis vis pribėga prie vežimo pažiūrėti, ar lelius miega. Pakėlęs uždangalą pažiūri meilės kupinu žvilgsniu, tada į mamą ir linksmai palinksi, kad “viskas gerai”.

Sėdžiu ir džiaugiuosi jų laime. Atrodo, nėra prie ko prikibti.


Artėjame prie stotelės. Tėvai atsistoja, pasiruošia netrukus lipti. Ir sėdi bobulytė. Gražiai apsirengusi, tvarkinga. Ir kad pradėjo juos kolioti. Nei iš niekur nieko.
Iš karto pastebėjau susierzinimą vyro akyse, moteris akis nuleido ir palinkėjo močiutei geros dienos (suomių kalba be jokio akcento). Eidami jau nebesilaikė už rankų, o tylėdami ėjo.


Ėjau ir aš. Ir galvojau, kad kaip gerai, kad aš atrodau kaip suomė. Nes lygiai taip pat galėjau būti iškoliota ir aš. Už nieką. Juk esu čia lygiai tokia pati atvykėlė, kaip ir jie. O gali būti, kad jie čia yra gimę, čia jų gimtinė ir vieninelis skirtumas tarp jų ir bobulytės tik tas, kad jų tėvai nėra suomiai. O aš čia esu TA imigrantė.


Bent jau tiek gerai, kad rūsčią bobutę sudrausmino šalia sėdėjęs vyras. Nes jei ne jis, dabar apie mane rašytų spauda: “Autobuse imigrantė sužalojo senyvą moterį”.
Daug kalbama apie patyčias tarp vaikų. Bet gal kovą su tuo reikėtų pradėti ne nuo vaikų?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą