BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Spalis, 2007

O, pasirodo, tai įmanoma :)

2007-10-13

Įvykdžiau…negaliu patikėti, kad aš taip galėjau padaryti…bet man pavyko!!! Na ne, annoying kambariokės dar nenugalabijau (nors mano kantrybė ne geležinė), tačiau, sugebėjau per neįtikėtinai trumpą laiką – 8 minutes, įvykdyti maisto apsipirkimo projektą!!! Kadangi Suomijoje parduotuvės (net gi maisto) dirba tik pirmadienį-šeštadienį imtinai, o šeštadieniais tik iki 18.00 val., tai susizgribusi išsiruošiau į parduotuvę. Iki parduotuvės uždarymo laiko turėjau dar geras porą valandų. Bet susikaupiau ir įvykdžiau greičiausią apsipirkimą!!!
Aš suprantu, kad vyrams tai normalu ir įprasta. Į parduotuvę, kaip į medžioklę. Jie nueina į parduotuvę (su jau iš anksto sudarytu sąrašiuku ko reikia) susimeti į krepšį reikalingas prekes, sumoka ir išeina.
Bet moteriškėms yra visiškai kitaip.. Tai kaip uogavimas! Nueini į parduotuvę (su jau iš anksto sudarytu sąrašiuku ko reikia), o ten – daugybė gėrio!!! Akys raibsta, širdis stoja pamačius net 5% nukainuotą mėgstamiausią šokoladą (kurį, žinoma, į sąrašą įtraukti pamiršome..ir kaip galėjo taip nutikti?), o dar tiek visokių mielų žvakučių, lėkštučių, staltiesėlių ir t.t. ir pan.!!! O va tada jau ir prasideda taip vadinamas „uogavimas“! Taip ir norisi viską susidėti, susipirkti ir šiaip, jausti malonumą renkantis kas labiau prie ko dera. Labai svarbu yra paklausti vyriškio nuomonės, ką jis apie tai galvoja. Žinoma, atsakymo gali net nesitikėti. Bet užtat turi priežastį pykti ir lyg kerštaudama įsidedi į krepšį būtent tai, kas brangiausia! Bus jam bausmė (prie kasų, kai reiks mokėti :) ) už tai, kad nesišneka su manim ir dar net nepataria!!!
O va šiandien tiesiog įbėgau į parduotuvę, per daug nesižvalgiau į visas puses, kad nepamatyčiau to, ko nėra sąrašiuke, susirinkau ko man reikia, kad išgyvenčiau iki pirmadienio ir greitu žingsniu nuėjau prie kasų. Atsikračiusi dar dešimties eurų (beveik už nieką), išėjau su pasididžiavimu..

Didžiuojuosi savimi!!!

Rūta


Rodyk draugams

Po pertraukos

2007-10-10

:) na va.. po šiokios tokios pertraukos gal parašysiu ir daugiau. Nu gi daugiau ir nutiko, nei per vieną dieną :)
Tai va.
Susitikimas apie kurį minėjau ankščiau, įvyko :) Na, kad suomiai nelabai moka užiminėti svečius, tai jau įsitikinau (jie čia net turi tokį posakį “Jei mūsų svečiai išeitų dabar, kada jie būtų namie?” maždaug varykit iš čia:) ). Bet šiaip kas liečia maistą ir gėrimus, visad pasistengia, kad nieko netrūktų. Lašišos kelių rūšių, vyno šampano pagal kiekvieno pageidavimą!

Bet supykau žinokit! Net keletą kartų pasakojo, kokią nuostabią, unikalią ir nepakartojamą „juodąją“ dešrą jie turi, kurios galima gauti tik čia ir t.t. ir pan. O ta juodoji dešra, tikrų tikriausi žemaitiški (nžn, gal ir kitose LT vietose ją daro, bet aš valgiau tik pas močiute Žemaitijoj) „kraujiniai“ vėdarai!!! Ir skonis net identiškas mūsiškiams.. vagys.. arba mes, arba jie :)
Bet šiaip viskas buvo ok.Na va o savaitgalį dar vieną suomišką „fainybę“ išbandžiau!! Draugai pasiūlė plaukti į kruizą po Baltijos jūrą! Čia jie labai populiarūs. Labai dažnai būtent taip suomiai ar švedai ir atšvenčia visokius gimtadienius, vardadienius, metines ir t.t.. Nes jei esi apsukrus ir renki visokius kuponus, labai pigiai viskas išeina. Pvz. už visą kruizą, kajutę ir pietus (2val valgai kiek nori, ko nori – žuvų -niolikos rūšių, mėsa, desertui ledai pyragai ir t.t.), sumokėjom tik 23EUR! Manyčiau visai padori suma :) O ir laivas, pasakyčiau, visai neblogas. http://www.vikingline.fi/onboard/isabella Ten net įrengtos kelios konferencijų salės. Sakyčiau visai neblogai būtų kada kokią konferenciją ten apturėti :)

Baruose (jų ten ne vienas) visad groja gyva muzika. Iki 12val muzika daugiau vyresniems žmonėms, o po vidurnakčio keičiasi muzikantai ir, žinoma, muzika :) Tada jau ir jaunimas linksminasi. Apie 80% keleivių pavartoję alkoholio. O užgėrę suomiai labai draugiški. Ir net kalbėti greičiau pradeda :) Ko nedrįsčiau pasakyti apie savo tautiečius.

Ir dar, čia Romai (čigonai) taip pat kitokie.. Nors jie visur leidžia sau daugiau, nei galima (jei klube rūkyti draudžiama, jiems tas negalioja), bet čia jie atrodo kitaip. Moterys visuomet pasipuošusios. Dar neišsiaiškinau, bet manau kad jos dėvi kažkokius tradicinius drabužius, nes jų moterį visuomet gatvėj atpažinsi.Smagu čia.

Rūta

Rodyk draugams

Lietuvoje kitaip :)

2007-10-02

Siandien turejau tikriausiai pacia tyliausia paskaita savo gyvenime.. Na bent jau dabar nepamenu kad buciau turejus kada tokia.

Dabar yra atvaziaves destytojas is UK Imperial College. Labai kietas ir fainas destytojas. Daug “bajeriu” per paskaitas, pavyzdziu, sugebejimas pasijuokti ne tik is kitu bet ir is pacio saves. Na zodziu labai neblogai ivaldes destytojavimo, auditorijos susidomejimo islaikymo ir visas kitas retorikos butinybes ir paslaptis :).

Nzn del ko, ar del jo idomiu istoriju ir sugebejimo jas pasakoti, ar del suomiu budo, auditorioj buvo visiska tyla..Girdejosi tik rasymo piestuku garsas! Niekas nesisnibzdejo tarpusavyje, nedare tu keistu spragsejimo garsu tusinukais ir t.t.! I’m impressed :) Anksciau esu turejusi tokiu panasiu paskaitu lietuvoje, su realiais pavyzdziais, ne vien sausa teorija ir t.t., taciau visada auditorijoj atsirasdavo kazkas, kam ar tai neidomu, ar siaip vakaryksciais ispudziais BUTINAI PER PASKAITA reikia pasidalinti. Ir tas snibzdejimasis sugriauna visa mokinimosi ir savimotyvacijos klausytis bei gilintis atmosfera!


Ryt kalbesim apie iPhone! Innovations, product marketing ir t.t. Butinai grizus namo reiks perziureti prezentacija. Bus idomiau diskutuoti!


Dabar laukiu nesulaukiu, susitikimo. Zodziu, fakulteto valdzia suorganizavo meet’a visos grupes, atvykusiu profesoriu ir universiteto “stuff” (kuruojancios moteriskes, programos ikurejas). Viena moteriske net pasisove susikviesti visus i savo namus! Tipo: meet in an informal surrounding to get closer and exchange expierence. Va to tai tikrai nesitikejau! Kad grupes pasisedejimo reikejo ar kazko panasaus, tai tikrai, bet kad pats univeras kazka tokio darytu… Tikrai ne lietuviska :)

Meetas po poros valandu.. Laukiu nesulaukiu! :)

 

P.S. Atsiprasau, uz lietuvisku raidziu nebuvima, bet deja universiteto kompiuteriuose LT kalba dar nesuinstaliuota :)

 

Ruta

Rodyk draugams

Ką aš čia veikiu?

2007-10-01

Tikriausiai pirmiausia turėčiau paaiškinti, ką aš čia veikiu.
O veikiu tai aš…nu žodžiu mokaus :)Baigusi vieną nuostabiausių universitetų LT, įstojau į vieną iš Suomijos universitetų ir dabar esu čia įstrigusi dvejiems metams… :)
Išvažiavau iš Lietuvos palikusi ten viską(gal ir gerai, laisva erdvė naujoms mintims, veiklai, kontaktams :) ). Tiesa pasakius, buvo basoka..net labai :). Viena, į kažkokią Suomiją, apie kurią žinojau nedaug: sostinė – Helsinkis, suomių būdas panašus į estų, jie turi Lordi ir Senelį Šaltį (o jie turi kažkokį panašumą-abu baugina savo išvaizda, tik vienas suaugusiuosius, o kitas- vaikus).
Tai va, dabar jau žinote ką aš čia veikiu. O kaip veikiu, dar sužinosit :)

(Jaučiu suomių kultūros įtaką – pradedu išmokti nebeskubėti).

Ruta


Rodyk draugams