BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2008

DOVANOS!!!! Vavavyva!!!

2008-02-28

O aš dovanų gavau :P Dabar ir pasigirsiu! Juk reikia kartais („kas kitas šuniui uodegą pakels, jei ne jis pats?“ Ar ne, mama?:) )

Tai va, šiandien iš Lietuvėlės gavau siuntinuką. Žinoma, reikėjo eiti į „počtą“ atsiimti, bet ko nepadarysi dėl siuntinio iš LT :)

Kaip jau žinote, M.Mikutavičius jau pristatė savo dainų albumą „Baigėme mokyklą“ (nu šito tai kažkaip nesupratau, gal orientuojasi labiau į abiturientus ar nori dar vieną „3 milijonai“ išplėšti? Who knows…). Norėčiau pagirti, kad labai gražūs Andriaus Zakšausko paveikslai albumo viršelyje ir mini albume (That‘s what I call „art“).O kas geriau mane pažįsta, tai žino, kad jau kas kas, o „Mikius“ man tikrai labai prie širdies. Net bendrą foto su juo turiu :P be be be (ir visai nesvarbu, kad jis ant scenos, o aš ten kažkur prie scenos antroj eilėj..svarbu, kad nuotraukoje kartu :) ).

Kaip ir e-spauda (www.veidas.lt) rašė: „Albumas tiesiog dvelkia nuoširdumu ir savotiška melancholija. Gal net ir lengvais depresijos atspalviais, kurie iš tiesų tampa gražiausia įrašo dalimi.“ It‘s so true, but maybe that‘s why I like him!

Ačiū, Pupu!

„Kai aš pilnas man sako: -Koks nuobodus tipas! Kai aš tuščias, kodėl laiko žvaigžde?..“

P.S. Tai spėkit, ar nekoncertuoju kambaryje? :))))

Rūta (laukianti kambariokės (butinokės) apsireiškimo su šluota rankose :) )Rodyk draugams

Nuo kada bankai kavą platina?

2008-02-24

Vieną giedrą žiemos dieną gaunu laišką. Adresuotą man, ne kambarinokei. Pasidaro keista, senokai begavau laišką. Atplėšiu, o ten – netikėtai nelauktai, kažkoks lapas suomiškų žodžių.

Daugmaž išsiverčiu ir suprantu, kad kažkoks bankas siūlo įsigyti kreditinę kortelę, už kurią reikia sumokėti 100EUR depozitą ir tada atsiskaitydama su ja S-market prekybos centruose galėsiu gauti NET 5% nuolaidą!! Nu tiesiog nepakartojama! „₣¢µκ off“ galvoju.

Po keleto dienų parodžiau nuostabųjį laišką draugei suomei. Ji tikrų tikriausia man žinoma visokių kuponų kuponėlių, nuolaidų, čekių ir t.t. maniakė, savo ekspertės žvilgsniu peržvelgė viską ir surprize surprize – lapo apačios apačioje, mikroskopiniu šriftu – kuponas „nahaliavam“ 500gr kavos pakeliui!Šiaip aš negeriu kavos. Tik kartais retai, kai būnu pas mamą ir tėtį namie arba kai atsibosta arbata :)

Nuėjau, pasiėmiau, parsinešiau!

Kava gal ir ne aukščiausios kokybės, bet o ko ne?

Nekavamanė Rūta :)

Rodyk draugams

Grafikas yra grafikas

2008-02-24

Ką jums sakytu skalbyklos darbo grafikas, jei turėtumėt nuo jos raktus ir galėtumėt ten įeiti bet kada? Man pavyzdžiui nieko nesako (t.y. nesakė).

Story from the beginning: Kaip ir visi normalūs žmonės susiruošiau pasinaudoti XXIa išradimu – automatine skalbimo mašina. Čia yra tokie skalbimo kambariai – skalbyklos. Kaune bendrabuty irgi tokias turėjom. Tik čia savarankiškai nuėjus užsirašai į kalendorių kada nori skalbtis, kurioj skalbimo mašinoj ir t.t..

Ant durų kabo didžiausias lapas su skalbyklos darbo grafiku – Mon-Sun 7.00-20.00. Aš, kaip tikra lietuvė, pažiūrėjau, patraukiau pečiais, nesupratus „kame kampas“, nes kiekvienas turėdamas savo laiptinės raktus gali ten įeiti kada tik nori. Nėra jokios bobulytės ar kažko, kas turėtų ten pagal grafiką sėdėti ar kažkokius kitus veiksmus atlikinėti.

Savo laiku, „pagal kalendorių“ nuėjau, tvarkingai susidėjau drabužius į skalbimo mašiną ir palikau skalbtis (Leaving time: 19.00)

Po 45min nuėjau išsiimti švariųjų ir sudėjau visus džinsus kiek turėjau. Kas, kad jau greit 20.00 ir „skalbenkių“ darbo laikas baigiasi, juk raktus tai turiu! (Leaving time: 19.55)

Dar po 45min nuėjau savo džinsų traukti lauk. Kažko skalbimas truko ilgiau, nei tikėjausi, tai nusprendžiau pasėdėti ir palaukti kol baigs skalbti. (Time: 20.40)

Sėdžiu, rymau, jau žiūriu greit pradės „centrifūguoti“, (Time 20.59), apsidžiaugiau, kad greit baigs ir tik žiūriu (Time: 21.00) – viskas sustojo, skalbimo mašinų lemputės užgeso..džinsai viduj…vanduo dar neišpumpuotas..WTF?!!!

Iš pradžių dar mėginau gražiuoju susitarti su ”skalbenke”, kantriai spaudžiau mygtukus, kad atsidarytu ir atiduotų džinsus..kantrybė blėso (mano, bet ne skalbenkės)…tada supykau žiauriai (ant suomių ir visos jų taupymo sistemos, bet tik ne ant savęs, kad tokia lietuviška esu) ir palikau viską nakčiai… Nepamenu, kada tokia pikta buvau ant kokio nors buities daikto..

Vėliau išsiaiškinau, kad nors ir darbo laikas iki 20.00, bet elektra skalbimo aparatams yra išjungiama 21.00 (1h bonus), kad tipo taip taupiau ir per naktį kažkokiu stebuklingu būdu nesinaudotų elektra..brrrr

Moralas: Finlandijoj (Suomijoj) - taisyklės yra taisyklės, o grafikas yra grafikas..Lietuviška Rūta :)


Rodyk draugams

Kad varikliai neužšaltų

2008-02-19

Savaitgalį bepėdindama po rajoną pagaliau prisiruošiau nufotografuoti, kaip suomiai šildo variklius, kad per naktį neužšaltų ir ryte lengvai užsivestų.

Ogi nagi va gi na, stovėjimo aikštelėse stovi tokie elektros stulpiukai su dėžutėmis (žiūrėti foto), ten įsikiša kaip į „rozetę“ toks laidas (nu kad kaip nuo computeriaus ar kokio duonos skrudintuvo, normalus laidas, nieko ypatingo), o kitas jo galas per groteles priekyje automobilio. Tik dar neišsiaiškinau, i ką ten mašinoje prijungia.Variklio šilumą per naktį palaiko apie +5. Manau visai protingai, tik įdomu, kas už tą elektrą moka? (nors už stovėjimo vietą prie namo reikia susimokėti)

Prižadu išsiaiškinti detales ir papildyti įrašą. :)

Rūta


Rodyk draugams

Šviesos greitis

2008-02-19

Į Suomiją atvažiavau rugsėjo pradžioje. Apie savo adresą migracijai pranešiau rugsėjo viduryje, kai tik persikrausčiau į tą bendrabutį kur gyvenu iki pat šiol.

O va net jau vakar (po 6mėn.) gavau sveikinimą – Tervetuloa temperelaiseksi. Vertimas skambetų maždaug taip – Sveika tapusi temperiete :) (prireikė pagalbos verčiant, nes per suomių kalbos pamokas dar tokių „navarotų“ neprimokė, tai Marikutė (aut.past. suomiškas vardas sulietuvintas) padėjo.

Va, o tas sveikinimas tai visai fainas toks. Su mero parašu ant viršelio (matosi foto). Dabar turiu nueiti į tokią įstaigą ir pasiimti visą paketą su info apie miestą ir du nemokamus bilietus į vieną iš miesto muziejų. Tikrai buvau nustebinta. Nu tik žinoma jau ilgiau užtrukti tikriausiai nebegalėjo :)

Tamperietė, Rūta :) (kažko dar neskamba man)


Rodyk draugams

Dvi savaites apskaitos

2008-02-18

Pastarasias dvi savaites buvau apsesta apskaitos.. Buvo atvaziavusi destytoja is California State University, USA musu grupei destyti ”finansu apskaitos ir reportavimo – tarptautiniuose standartuose” paskaitu. Kiekviena miela diena turedavom 3-4 valandu paskaitas vien apie apskaita. Po to, grize namo turejom kasdien padaryti namu darbus. Tai koki balansa paruosti, tai pajamu analizes padaryti ir t.t..

Apskaita ir finansus turejau gal antrame ar treciame kurse.. Ir niekad ju taip ir nepamegau.. O dabar reikejo vel viska prisiminti. Se tau ir ”nu jau man apskaitos tai gyvenime nereikes” (sakiau taip kazkada..jaunyste-kvailyste:) ).

Kaip ir visi amerikonai destytojai, kuriuos man teko sutikti, taip ir si buvo be galo gera destytoja. Sugebejo sudominti net su tokiu dalyku, kaip apskaita ir tos 3-4h kasdien tikrai neprailgdavo.. Tik tiek, kad antros savaites viduryje jau visi buvo pervarge ir net susikaupti nebelabai isejo. Namu darbai labai daug laiko ”suesdavo”..po 5-6-7h prasededavom prie ju. Pasirodo, ji tiems straipsniams isanalizuoti savo studentams duoda apie savaite..o mum reikejo per vakara viska padaryti.. Bet jau viskas baiges.. beliko paskutinis namu darbas..Geras jausmas :)

Ruta

Rodyk draugams

Darbų mugė

2008-02-18

Pries gera savaite universitete buvo nu “ale” darbu muge. Suvaziavo kompanijos su stendais didziausiais, nemokamais saldainiais, suvenyrais ir t.t.

Zinoma nuejau paziureti kaip ten viskas. Nu nustebint niekuo nenustebino, bet kuo isitikinau, tai kad suomiu kalba reiks pradet rimtai mokintis.. Nors 99% suomiu kalba angliskai, bet dirbant dazniausiai reikalinga suomiu kalba (va sita ideja man nei kiek nepatiko :) ).

Su grupiokem prisirinkom visokiu reikalingu ir nelabai niekniekiu. Dabar guli visi lentynoj maise. O kai reiks kada ismesti, oj kaip gaila bus.. Nesvarbu kad metus maziausiai pragules judinami tik kai dulkes valysiu :)

Apsimazmoziavusi Ruta


Rodyk draugams