BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2009

7dienio pramogos

2009-04-28

Kadangi nes o bet taciau 7dienis buvo nerealiai karstas (+20), o mieste “diiiidziuuulis” renginys - Zuvies turgus+kazkokia muge, tai issikrapsciau ir as paturistauti :) Siaip tai nieko visai, kaip visad prieplaukoj ant didziuliu keptuviu kepamos mazos zuvytes (nu tetis ne zvejys, tai is kur man zinoti, kaip ten jos vadinas :) )

Ant groteliu kepamos lasisos (jo jo, kur maximoj kilogramas 36lt kainuoja)

Fainai taip visai is tikro. Neskubancioji tauta neskubedami pirko maisais tas zuvis, valge vietoj, nesesi namo, virs galvu ne auksciau nei 1m skraide zuvedros ir ieskojo nuo ko ka nukrimsti.. nu zodziu kaip pridera viskas. (tie pauksciai tai mane nervavojo…)

Tuo paciu isejimu dar aisku ir pasivaikscioti po miesta reikejo :) Vienoj vietoj radom tokia va siuksline. Nu kaip nuotaika pakele (kam sudina nuotrauka, tai man neidomu, o man ji labai patiko tai ir nupotkinau :) )

Na ir zinoma nusitrenkem iki vieno is ezeru. Tai nesvarbu, kad pavyzdziui jau pora savaiciu diena pliusine temperatura ir visi mazesni ezerai seniausiai nebeuzsale, o va Näsijärvi’ui tai dzin, jis dar tebeuzsales.. Keistai net man atrode..

O visa pasivaiksciojima ir grozejimasi miestu vainikavo vietinis beat-boxeris (ar kaip ten jie vadinas, nu ne eksperte as tuose daiktuose) su DINOZAURU laiku radija rankose ir zinoma, grojancia. Visokiais kabeliais apvainikuota, izoliacijom sulipinta, bet veikianti :) Juokiausi iki asaru.. negrazu, nu bet nu o ka padarysi dabar jau :)

daug cia tu pykcarz gavos si kart, nu bet kad nu jau taip isejo :)

Rodyk draugams

Šįkart tai jau balsuosiu ir aš :)

2009-04-22

Kadangi nes o bet tačiau jau pražiopsojau parlamento rinkimus rudenį ir dabar galiu jus visus kaltinti dėl turimų teletabių, tai jau nu prezidento rinkimuose susizgribau ir susitvarkiau visus reikalus.

Visad viską žinantis ir randantis jaunuolis greit man čia pamėtė nuorodų į VRK su visa infomacija, ką tokiems piliečiams kaip aš daryti, jei myli Grybauskaitę ir nori už ją būtinai jau prabalsuoti (tikrai neįsivaizduoju, už ką balsuosiu:) ). Lietuvos ambasados Suomijoje puslapyje radau anketą, kurią užpildžius turėčiau gauti visus biuletenius (išmokau kaip rašyti šitą žodį :) ) ir jau ten kai bus galima, galėsiu žygiuoti į savo vietinį počtą ir išsiųsti savo balsą Lietuvai :)

Dabar tik beliko sulaukti to siuntinuko iš ambasados :)

P.S. Iškilo ten man klausimų toje anketoje, tai paskambinau į ambasadą. Labai maloniai buvau aptarnauta, tai dabar kitą kartą nebijosiu skambinti, ten linkėjimų kokių perduoti ar šiaip kai nuobodu bus :)

Rodyk draugams

Suomėjimas

2009-04-22

Jei tokia trapi tinginė  asmenybė kaip aš, iškeičia visuomeninį transportą į dviratę transporto priemonę (dar galiu užsidėti pliusą, kad tipo “go green“), kai lauke temperatūra nesiekia +4 C ir mina 7km iki universiteto, atsėdi paskaitose, ir parmina atgal nušalusi pirštus iki pamėlynavimo, kojų raumenys nuo netikėto šoko atsisako eiti iki parduotuvės duonos, ir ta pati tinginė asmenybė vis dar išsišiepusi ir viskas faina, tai čia kaip jau skaitos, suomėjimas? Ne?

Rodyk draugams

Naujas žaidas :)

2009-04-19
:) Žodį “žaidas” išmokau iš savo pusbrolių mokyklinukų. Tai jaučiuos atjaunėjus kad uch! :)

Anyway, įrašas apie visai ką kitą.

Pusbrolis (čia kitas jau), būsimasis orlaivių  mechanikas (to pasekoje jis žino tokius puslapius), šiandien tokią blogybę parodė, kad negaliu sustoti žaisti:
 http://www.flygradar.nu/karta.php spaudi ant lėktuviuko ir matai šone visą info apie jį :) Ir viskas duotuoju momentu :) fun nu :)

Nes o bet tačiau kadangi turimas playlist’as jau atsibodęs, tai klausau http://www.liveatc.net/feedindex.php?type=all#eyvi . Įdomiausia yra Tower’ių klausyti. Ten daugiausia šneka ir dar pajuokauja karts nuo karto. irgi fun :)

Audriau, kad nustotum man tokius linkus siuntinėti!!!  :)

P.S. Užplūdo jausmas, kad galiu likti ir nesuprasta.. nu ir kas :)

Rodyk draugams

Guuglo linksmybes :)

2009-04-19
nagi vagi vagi na… :)) Ir ko tik neprisigalvoji žmogus iš to nenoro dirbti (čia graži forma žodžio “tinginyyyyyssssttėėėė”). Sėdžiu sau visa sekmadienį švęsdama ir gėrėdamasi saulės spinduliais (per langą, šalta lauke dar… +5 ir 8m/s vėjas kažkaip nevilioja į lauką).  Ir besidžiaugdama vakarykščiu lankytojų gausa blog’e (184 anot gūgle analitiko) sugalvojau pagūglinti sąvajį.

Rezultatai iš 12 gūglo rezultatų puslapių:
80% rezultatų susiję su degtine “FINLADIA” (suprise surprise), kaip tautiečiai ją gėrė, kaip buvo negera (nuo kada degtinė turi teigiamą poveikį?) ir t.t..

10% buvo susiję su mano komentarais kituose blog’uose

5% susiję su lenkais (nu lenkiška info, net neskaičiau apie ką ten)

na ir likę 5% tiesiogiai su manojo tiesioginiu paminėjimo kituose bloguose!!! Žinoma, labiausiai širdžiai malonu buvo skaityti penkių damų net du [1] [2] įrašus apie manajį. (Antrąjame buvau pakrikštyta Gabriele. Bet tai negi dabar čia pyksi? :) ).

O jau topinis paminėjimas tai buvo Business week puslapyje:

Va taip kažkaip ir pradėjau pasitikėti šitu puslapiu. Dirba žmonės, iškart matyt :)

Rodyk draugams

Pirmoji laida jau eteryje! Nǐ hǎo!

2009-04-17
Taigi naigi vaigi, kolega iš 86ojo radijo sake, kad pirmoji laida apie Kiniją lietuvių kalba jau eteryje!
Aš pati dar negirdėjau ir net nežinau, ar mano įrašytų laidų jau transliavo.

Taigi, laidos transliuojamos 8h ryto, kiekvieną dieną AM bangomis 963 dažniu lygiai vieną valandą. Taip taip, čia Lietuvoje transliuoja, ne tik Suomijoje :)

Dėdė kinas turi pasistatęs didelę anteną netoli Pori miesto ir transliuoja tiesiai iš ten į Lietuvą. Mamos fizikės sugadintas mąstymas privertė pagooglinti, nu ir tikrai, pasirodo įmanoma čia taip :) Tėtis sakė iš amerikos tai irgi taip bent jau ankščiau transliuodavo. O mes dar su kolega juokėmės, kad ko čia AM, ne FM, kvaili kinai :)) Dėde, atsiprašau. Nebesišaipysiu (gal) :))

O va šiandien apturėjau antrąjį įrašą. Keiksnojaus aš ten liežuvį laužydama ir skaitydama “Kiniečių kalbos pamokėlė…”. Pirmoji pamokėlė, kurią įrašinėjau pirmą kartą, tai nieko, lengva ten:

nǐ hǎo - Laba diena.

O šiandien, tai dievuliau tu mano… Trečioji pamokėlė, tai jau visi sakiniai:

你 好!
Nǐ hǎo!
- Laba diena.

你 去 哪 儿?
Nǐ qù nǎr? - Kur eini?

我 回 家.
Wǒ húi jiā.- Aš einu (grįžtu) namo.

他 呢, 他 去 哪 儿?
Tā ne, tā qù nǎr?O jis, kur jis eina? 

他 也 回 家, 我 们 都 回 家.
Tā yě húi jiā, wǒmen dōu húi jiā. - Jis eina (grįžta) namo taip pat, mes visi einame (grįžtame) namo.

Ir dar ten taip mandrai visaip tariasi, tai jau tas dėdė, kur įrašinėja, kad juokėsi iš manes. Po to jau liepė nebevargti, sakė iškarpys ir uždės kiniečių įgarsinimus. Gal ir gerai, o tai po to tauta ir išmoks netaisyklingai tarti :)))) Vienu metu pasijaučiau kaip ta teta iš “Moki žodį, žinai kelią”, kur moko piliečius šnekėti :)) Kvailas jausmas :))

Tai va, dabar visi, kožną rytą keliatės 8h ir mokotės kiniečių kalbos!!! Aš paklausinėsiu! :)


Rodyk draugams

Suomiai išprotėjo ar kaip čia taip?

2009-04-17
Nuo naujųjų metų pakankamai intensyviai ieškojau darbo. Pildžiau visokiausias kvailas (ir nelabai) anketas įvairiose kompanijose. Ir viena iš jų pasitaikė METSO. Jie ten užsiima nuo didžiulių uolų smulkinimo mašinų gamybos iki popieriaus gamybos. Anketą jų puslapyje užpildžiau nebeprisimenu net kada, bet gal vasario pradžioj or so. Vakar paštu gaunu laišką iš jų su tokiu turiniu viduje:

Laiško turinys toks, kad jie turi tik 200-250 laisvų darbo vietų šiais metais (nu kai bendras darbuotojų skaičius 28 000, 50-yje pasaulio šalių, tos 200-250 laisvų darbo vietų tik lašas jūroj), o norinčių dirbti virš 5000. Tai dabar jie vis dar žiūri anketas ir atrinktiesiems paskambins gegužės viduryje.

Paprastai kompanijos tokio turinio laiškus atsiunčia e-mail’u ir nieks popieriaus nešvaisto.

O dar, kad pavasariška nuotaika būtų gera, tai pridėjo ir kuponą ledų porcijai arba buteliukui vaisvandenių.

Išprotėję tie suomiai…bet tikrai :)) Yra krizė, nėra krizės, o jiems kas :))

Rodyk draugams

Egzotiškiausia atvirutė

2009-04-15
Kadangi taip jau gyvenimas mane apdovanojo, kad draugų turiu ne vienoje pasaulio šalyje, pradedant JAV, Anglija (kas ten giminių neturi?), Vokietija ir t.t., ir baigiant Naująja Zelandija!!! Taip taip, turiu draugą ir ten.

Taigi, kažkurio pokalbio metu prisižadėjo jaunuolis apdovanoti mane atviruku iš ten.. Tuo pačiu žygiavimu ieškoti mokesčių kortelės radau dar ir prizą siurprizą!! :) O jau kad nustebus buvau, tai uch!

Staska, tavo atvirutę oficialiai nominuoju kaip “egzotiškiausios šalies atvirutę” kokią esu tik gavusi :)

Negaliu atsižavėti savo Paint'iniais sugebėjimais :)))

Rodyk draugams

Suomiška tvarka

2009-04-15

Kaip vakar žadėjo, taip šiandien nuėjus iki pašto dėžutės lygiai 13.42val. vokas su mano mokesčių kortele (lapu) jau buvo rastas ten, kur jam ir priklauso.

Na ir kaip gali nepatikti čia gyveni? Kojos iš namų neiškėlus galima susitvarkyti net tokius reikalus.. ech..

Rodyk draugams

naujas darbas nauji reikalai

2009-04-14
Tokie ir reikalai, bet pradėjus dirbti reikia išsiimti mokesčių kortelę. Nu taip kaip Lietuvoj eini į Sodrą, taip čia tos kortelės reikia. Kasmet ji išduodama visiems piliečiams iš naujo, kadangi kinta atlyginimo dydis, o pagal tai ir skaičiuojami mokesčiai. Suomija turi progresinių mokesčių sistemą.

Vakar susižiūrėjau, kur jau man ten numinti reiks, viską. Bet rytas, žinoma, protingesnis už vakarą. Tai sugalvojau paskambinti ir pasidomėti kaip ten kas. Bobutė greit išsiklausinėjo asmens kodą (nu tik 3kartus reikėjo pakartoti, suomiai….), pagal jį likusią informaciją jau pati gavo. Išsiklausinėjo kiek planuoju gauti, greit ten man sukalkuliavo ir pareiškė, kad mokesčiai bus 10%, jei perdaug sumokėsiu, po naujų metų grąžins ir kortelę gausiu paštu RYTOJ!!!! Dėl tokių smulkmenų man ir patinka šita šalis. Visus reikalus susitvarkiau dar lovoj gulėdama :) naaaiiiiissss :)

Ir čia viskas taip..tik va kambariokė pikta vakar vaikščiojo, kad negali internetu užsirašyti pas daktarą, o reikia skambinti ir bendrauti su pikta bobute. O va laboratoriniams tyrimams (kraujo, sysiuko ir t.t.) sakė galima ir internetu užsirašyti. fainai, nu.

Rodyk draugams