BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Birželis, 2009

Google linksmybės

2009-06-30

Nu aš ten labai jau nepradedu pykti ir dar ką tenais, kai lietuvius rusais, ar vilniečius lenkais (kas iš dalies tiesa :) ) vadina. Aš nieko prieš ir visuomet paaiškinu, kad to žmogaus geografijos žinios atsilieka apie 20 metų ir kad gal būtų pats laikas pasiskaitinėti bent jau apie Europos Sąjungos valstybes.

Nu bet kai nuostabusis Google Translate tekstą iš anglų kalbos į lietuvių kalbą pradeda versti lenkiškai… Nu tai ką aš vargšas vaikas galiu padaryti….. Prieš google nepašokinėsi…

Rodyk draugams

Suomiai irgi neprastai gamina

2009-06-25

Pietums katik suvalgiau neblogą galą suomiškų kraujinių vėdarų. Nu jau kad skanu, beveik kaip pas močiute kaime, tik man grietinės vietoj uogienės norėtusi. Ir dar su pienu..mm..

P.S. Tamperiečiai galvoja, kad čia labai jau super tradicinis ir vienintelis patiekalas kurio niekur kitur nerasi. Jo, tik puse Lietuvos jį gamina. Niekad nepraleidžiu progos jiems paprieštarauti :)

Rodyk draugams

Tai kaip gali apie estus anekdotų nekurti?

2009-06-24

Šiaip estai yra labai faini ir tikrai draugiški. Bent jau tie, su kuriais dirbu. Nu fainuoliai žodžiu tokie. Bet jau jūjų greitis… Anekdotai ne iš piršto laužti, tikrai.

Kažkurią dieną nusprendžiau fiksuoti jų greitį trumpųjų frazių vertime (frazės ilgis apie 3-4 žodžiai), vertimas- anglų-estų, taip kad dėl kalbos barjero ar kažko dvejonių negali būti. Kol kas pavyko užfiksuoti tik tris vertimus:

  1. 64sec.
  2. 47sec.
  3. 57sec.
Nu nerealu…
O dar pamatytumėt, kaip estė is skypo chatus senus išsitraukia:
ne tai, kad ant kontakto paspaustų ir vsio, bet eina per Conversation-View old messages-Kontakto vardas ir va taip va gaunamas senas pokalbis. O gal čia kompiuterinis neraštingumas? nežinau. Bet va dar vienas ir paskutinis smagumas iš serijos apie kaimynus iš viršaus virš žirgo galvų:

Rodyk draugams

Kelniniai :)

2009-06-24

i

- butų fun sudalyvauti tokiame :) Man būtų sagu tiek būti ta kelnininke, tiek parduotuvės kliente :)

Rodyk draugams

Laiko mašina-autobusas

2009-06-24

Jo jo.. teisingai, LAIKO MAŠINA :)

Grįžtant į nuostabiąją Suomiją reikia gi man nukakti kažkokiu būdu iki Rygos. Autobusų stotiea informacija pareiškė, kad kaip tik man reikiamą dieną yra autobusas tiesiai į Rygą ir laikas man pats tas.

Nusibeldžiu į stotį  gerokai ankščiau, kad neduok die nepavėluočiau. Autobusas vėluoja 15min. Pagaliau įrieda į stotį. Sustoja keleivių išlaipinimo aikštelėj ir stovi dar geras 5-10min. Niekas niekur neskuba.

Pagaliau atvažiuoja ir į keleivių įlaipinimo stotelę. Ir ką gi aš matau - tikrų tikriausius rusiškus autobuso numerius, maršrutas Kaliningradas-Ryga, viduje dėdė vairuotojas su dideliu pilvu, storais ūsais ir rimtai pikta viršininko-vairuotojo mina.

Kadangi aš jau išmokau suomiškai niekur neskubėti, tai ir atsistojau paskutinė į eilę, po visų bobučių su salotų lapais ir mergaičių su šinšilų narveliais. Ir ką aš matau: keleiviai lipa, vairuotojas pinigus ima, bilietus duoda tik tiems, kas kerta sieną. (-nedaug keleivių buvo šį kartą, viršininke, nedaug)

Gavau ir aš vieną tokį, kaip prieš 19 metų dalindavo ir Lietuvoje tokius. O va mano autobuso krėslo kaimynė ir negavo, netoli važiavo matai. Sugadintas žmogus, užmiršo kas tai yra rusiškas autobusas ir panikavo pusę kelio, ir žiūrėjo nerimastingai, ar kontrolieriai nestovi pamišky. O aš sėdėjau ir džiaugiausi savuoju laimikiu :) :

Reiks prie rublių kolekcijos pasidėti :) Anūkams vis tiek būsiu iš dinozaurų laikų, koks skirtumas-20m ankščiau ar vėliau. O sovietinių bilietų taip ir neišsaugojau. Dabar kaip ir laiko mašina grįžau ten ir va vieną įsigijau :)

Rodyk draugams

Maži ir paprasti dalykai, kurie sugeba nustebinti

2009-06-24

Savaitgalį praleidau namie. Buvau parmakalavusi porai dienų, per kurias pusę giminės aplankiau. Ryšium su tuo, ir pas močiutę viename iš Lietuvos kaimų buvau nuvažiavus pasirodyti, kad sveika, gyva esu. Here the story begins:

Kažkokių reikalų vedama žingsniuoju sau papieviais visa besigrožėdama lietuviška gamta ir šieno kvapu (jo jo, kai jo griebti ir vežti nebereikia, tai ir kvepėti pradėjo. O nekenčiau aš jo, oj kaip nekenčiau kadais) :)

Žiūriu, sėdi žmogus ant kupsto su grėbliu rankose. Toks močiutės metų maždaug (pas mane amžiaus grupės paprastos labai: pagal artimiausių žmonių amžių. Pvz. paaugliai man neegzistuoja, būna sūnėno amžiaus -apie 2m, arba jaunesni už sesę -iki 20m; mano metų; tėvų amžiaus ir senelių amžiaus. O tarpinių kaip ir nėra, o kam :)) Tai back to the subject :)

Nu ir kadangi aš mandagus vaikas, tėvų gražiai išauklėtas, galvoju reikia pasisveikinti. Galvoju:  nesisveikins, nesisveikins, ka padarysi.

O mano nuostabai, ne tik pasisveikino, bet ir kepurę nusiėmęs nusilenkė!!!! Buvau apstulbusi dar gerą pusdienį.. Sulauk iš miesčionio tokio pasisveikinimo… Žmogus man į senelius tiktų, o va taip va sveikinasi… Atrodo smulkmena, bet tokia maloni ir graži.. ech…

Rodyk draugams

Kompas mane bando…

2009-06-15

Joa, bet tikrai. Grįžtu namo, visa po darbo atsižiūrėjusi į siauraakius kinietukus, ir kaip visada pradedu savo visų įmanomų paštų, socialinių tinklapių peržiūrą/patikrą. Atėjo eilė ir manajam feisbukui. Ir kokį vaizdą pamatau?

Jo jo, visi parašymai kiniečių ir japonų kalba!!! Vienu metu buvau suabejojusi, ar man tikrai viskas gerai, gal tie kinietiški imbieriniai saldainiai kokį efektą duoda..

Rodyk draugams

Reikia kažką daryti

2009-06-09

Kai randi ne tau adresuotą voką savo pašto dėžutėje, ir net nebandai ieškoti priežasčių jo nenešti iki kito namo, kad imestum adresatui, o tiesiog eini ir įmeti, tai jau čia:

  • (neduok die) Suomėjimas?
  • Senatvė (netinka šitas, man dar nei 25m nėra)
  • ar jau laikas namo į savą kraštą reabilituotis?

Gal aš važiuosiu namo. Braškės, aš jus nuo bet ko atskirti net užsimerkus sugebėčiau (pačios kaltos, kad taip skaniai kvepiat), taip kad šienausiu jus! mmmm….

Rodyk draugams

Atradimai, kai tau virš 20 :)

2009-06-09

O lietuvoj mes irgi turim Krizantemų arbatą? Aš tik gėles tokias žinau (jau isivaizduoju mamos krizenimą, nes anot jos, aš net dilgėlės nuo kokios tai žibutės neatskirčiau..pff, didelio čia daikto. Bet pavadinimą tokį esu girdėjusi, be be be).

Anyway, back to subject:  kiniečiai tas gėles arbatai vartoja. Skanu visai su medum ir nuo gripo gerai (kinietukė mažučiukė fainuoliukė pasitempus sakė). Tik keista gerti kažko..Kvapas kaip gėlių (nu tų krizantemų), o skonis kaip arbatos..

Rodyk draugams

Suomėjimas

2009-06-09

Suomėjimas atsitinka tuomet, kai pasiskolini kažkieno dviratį nuo dviračių parkavimo aikštelės, apvažiuoji pusę miesto ir grąžini jį į tą pačią vietą. Dviratis tai juk ne tavo!

Rodyk draugams