BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Spalis, 2009

Muumi muziejus

2009-10-24

Šeštadienis yra gražus tuo, kad galima aplankyti muziejus. Tik kiek atsitinka bėda, jei ryte miegi ilgiau ir nesuspėji iki 3h po pietų nukakti iki centro. Bet šį savaitgalį kabinuosi medalį ant savo laibo kaklo už tokia didvyrišką valią ir netgi sugebėjimą atsikelti ankščiau, apie  12h (ir nedrįskit manęs smerkti: 1.Taigi ŠEŠTADIENIS; 2. Socialiniai susitikimai su kolegomis 5dienio vakarais prie gero nepriveda; 3.O ką veikt atsikėlus ankščiau?). Ir graži visa pasipuošusi nušuoliavau į nuostabųjį ir nepakartojamą Mumių muziejų! (Baltos būtybės, kurios gyveno mėlyname namelyje prie jūros) Taip taip taip, pačiame nuostabiausiame mieste - Tamperėje, tokis nuostabumas labai jau egzistuoja :) O jau fainumo/baisumo kokio… Pirmiausia, ten reiktų eiti su vaikais, nes visi paveiksliukai ir muliažai pritaikyti vaikų ūgiui. Turėjau labai jau lankstytis prie kiekvieno. Kasininkė davė knygutes pasiskaitymui, kas ką reiškia ir t.t. Geriau jau būtų nedavusi…Taigi, prie įėjimo pastatytas plačiaekranis televizorius ir dvejos ausinės. Galima prisėsti ir pasižiūrėti trumpą filmuką apie muziejų, anglų kalba.

Muziejus nėra labai didelis, bet turi pasakų motyvų muliažus, kaip pvz. Mumiai pas karalių į gimtadienį ėjo per didžiausius kalnus ir slėnius (kasininkės įgrūstas aprašymas pagelbėjo); arba kaip mirė voveraitė, “nes pažvelgė poniai Šalnai į akis. Bet gerai bent tiek, kad prieš numirdama pamatė kažką gražaus” (neprimena siaubo filmo?). Ir stovi toks mini namelis, šalia jo didelė baltai apsirengusi ponia šalna ir jai po kojomis gulinti nugaišusi voverytė, nes neklausė mumių ir pažvelgė jai į akis :) Žmogaus ūgio Mumių namas stovi pačiame salės centre, su miniminimini knygomis lentynose ir net virykle, su arbatiniu ant jos.

Yra net kambarys su 1m aukščio durimis (normalias pamačiau tik išeidama iš kambario, taip taip, prasibroviau pro tas miniatiūrines), o ten stovi spinta su karalių drabužiais ir karūnom, grindų žaidimas, kur ant mažų vaiduokliukų galima mėtyti lankus ir gauti taškų. Šeštadienio kultūra likau apžavėta :)

Rodyk draugams

KALĖDAI???

2009-10-24

Kad kalėdinių girliandų iškabinėjimas rugsėjo gale yra bebrotybė ir suomiai taip daro, tai jau baigiu priprasti. Nu bet kad jas užžiebti spalio pabaigoje, t.y. VAKAR, tai nu jau soriuks, bet ne o ne o ne…

p.s. foto vogta, ir dabar jau tų Europos Sąjungos vėliavėlių tipo ale bele, nėra.

Rodyk draugams

Ryto džiaugsmai

2009-10-24

Kai išmiegi nei daug nei mažai - apie 10 valandų, ir jautiesi kosmonautė su nuotaika, kurios dar neišsiaiškini iki kol nutinka kas naujo ir netikėto, tai nėra viskas taip gerai. O nėra viskas taip gerai iki tol, kol autobuso stotelės bendrastovėtojai kokiu tai veiksmu neprajuokina iki ašarų.

Vakar rytą stoviu sau visa kosminė, laukiu autobuso, stotelėje dar du jaunuoliai: vienam per 15m, kitam per 60m. Tas jau ūgtelėjęs jaunuolis, toks gražiai pražilęs (žili plaukai, kaip ir akiniai, išminties priduoda), su sakvojažu rankose, taip neramiai trypčioja kotais. Nu ir stovim taip visi gražiai, tvarkingai. Va, žiūriu ir autobusas atvažiuoja. Ir tik pamatė diedukas visuomeninę transporto priemonę, akys nušvito žmogui, rankom suplojo, ir kad pradėjo stabdyti autobusą toks visas trykštantis džiaugsmu, beveik kaip mano 2m sūnėnas mojuodamas per langą, kai pamato tėtį :)

 Ot moka žmonės džiaugtis paprastais dalykais :)

Rodyk draugams