BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gegužė, 2010

Super duper miesto miesčionė kaime

2010-05-28

Kartais neretai bet ir neperdažnai grįžusi į gimtuosius namus viename iš didžiausių Lietuvos miestų (sarkastiškai aš čia) kaip gera anūkė važiuoju aplankyti močiutės bažnytkaimyje (kaimas kur turi bažnyčią, nes jei sakai tik kaimas, tai vadinasi net bažnyčios neturi. Mano vaikystės kaimas turi ne tik bažnyčią, bet ir barą bei beveik nugriuvusius sovietinių laikų pažiba buvusius kultūros namus. Va kokį kaimą aš turiu.)

Bet nenuklystam nuo temos. Taigi. Močiutės kaime miesčionėlė kokių mašinų pamatė, kad net širdis apsalo ir oi oi oi, kaip visur karstėsi.

Kaimo vaikai rodė pirštais ir juokėsi. Miesčionei gėda nei kiek nebuvo, nes ji prisiminė, kaip jai pavydėtų jos asfalto vaikystės draugai, kurie dėvėdami raudonus marškinėlius nuo Lietuvos-pievų-buliaus bėgdavo. Nereikėtų karvių bijoti. Jų labai gražios akys.

Pradžiai užteko ir mažo aparato

Pradžiai užteko ir mažo aparato

Vėliau drąsioji miesčionė užsimanė ir didesnių žaislų

Vėliau drąsioji miesčionė užsimanė ir didesnių žaislų

Dabar turiu tikslą dar įlipti į tą traktorių kur sėja bulves ir dar kokį mandrą.

Lietuvos įspūdžiai tik dabar, nes nuotraukėlės ko tai ilgai keliavo, o įrašas be nuotraukų - liūdnas įrašas.

Rodyk draugams

Poirklaviminiai įspūdžiai

2010-05-28

Bažnytlaivį davė senovinį, be judančių sėdynių, nes taip neva lengviau

Bažnytlaivį davė senovinį, be judančių sėdynių, nes taip neva lengviau

Bažnytlaivis - tai ne individualus darbas, o KOMANDINIS. O mano kalboje komandinis darbas reiškia “jei 13 žmonių iš 14 irkluoja, valtis juda, tai tu būdama tas 14 numeris nesiplėšyk, ypač jei vaizdai aplink gražūs.” Tai daugiau nei pusę kelio sėdėjau iškėlusi irklą ir arba labai smagiai juokiausi (aplinka kalta) arba liepiau kolegai koncentruotis į mano irklą ir netrukdyti man mosikuoti tuo daiktu. Nuojauta mane kankina, kad kitą kartą niekas manęs į laivą neims.

Strategiškai gerai pasirinkta sėdėjimo vieta - valties galas - man buvo tiesiog puiki, kadangi niekas nematė mano simuliavimų, ir nei kiek nepriekaištavo, dėl mano tinginiavimų. O išlipę tik dejavo, kad oi oi oi, kaip viską skauda ir kokie mozoliai. NESĄMONĖ. Na man tik nugaros raumenis ir rankeles truputį skauda.

Pats irklavimas buvo visai nieko. Užtrukom nemažai laiko, kol išsiaiškinom kaip valdyti tą medgalį. Prieš startą, šalimais esančios valties irkluotojai klausė, kas neaišku. O kai mūsų vadė pasakė, kad mums viskas neaišku ir net nežinom ką mes čia darom, tai labai visi 14 vienetų profesionalių irkluotojų juokėsi. Pfff

Per tą beveik valandą irklavimo išsiaiškinom, kad:
1. Irkluoti reikia viesiems kartu ir nesimakaluoti.
2. Irkluoti reikia lėtai ir dideliais sieksniais, o ne kaip paaugliams, kuo greičiau ir dažniau (tai supratom labai vėlai, beveik prie pat starto)
3. Valtyje reikia turėti bent vieną vietine kalba kalbatį asmenį, nes…

Kad nepasiklystume, šalia mūsų pusę atstumo kateriu plaukė dėdė. Dėdė šneka tik suomiškai. O mūsų “suomių kalbos grupė iš baro” suomiškai prabyla tik prie stalo. Kad taip tai visi mandrūs, šneka ten viską, o jau kai valtyje sėdi, tai nebežino nei kaip dešinė suomiškai, nei kaip tiesiai. Dėdė iš pradžių suomiškai kukliai šypsojosi. Po to jau pradėjo pykti ir nusprendė mums viską parodyti plaukdamas priekyje.

Mūsų seni-stori-informatikai kitame laive plaukė neįtikėtinai greitai. Tai jie sustodavo, palaukdavo mūsų, parūkydavo, alučio pagurkšnodavo. Bet mes nusprendėm, kad jie tikriausiai kokią žuvį prisirišę ir ji juos tempia.

Prabangios pirštinės ir pasėdukas-užpakaliasaugiklis buvo labai pravartūs. Su kolega, pagal močiutės mokymus, kojas susikišom į plastikinius maišelius, tai nei sušlapom, nei ką. Ačiū močiutei už gyvenimiškas pamokas.

Tas kupstas vidury ežero tai jau ta sala

Tas kupstas vidury ežero tai jau ta sala

9km maršrutą Uostas-Aplink salą-Uostas nuplaukėm per lygiai 57 minutes. Sakė kaip pirmą kart plaukiantiems tai čia neblogai.

Išrašė diplomus (pavardėje poros raidžių trūksta, tai nei į CV įtraukti dabar galėsiu, nei ką) ir dar į sauną įleido. Bet sakė tik dėl to, kad mes turėjom vėliavą. Juodą, su beždžione ir bananais (Komandos pavadinimas “Kalbų beždžionės”, o juoda, kad visi arba bijotų ir greit neirkluotų, arba taip juoktūsi, kad nebepairkluotų. Tik gaila, kad nei tas, nei tas nenutiko ir tarp profesionalių irkluotojų buvom kaip ir paskutiniai. Bet apie tai niekas garsiai nekalba).

Duotuoju momentu ypatingai gerai jaučiu nugaros raumenis.

Beje, tik šį rytą sužinojau, kad sudalyvavom varžybose, kurios vyksta tik kartą per metus. Va dėl ko kitos komandos su vienos spalvos marškinėliais, radio įrangomis, ne taip kaip mes - žieminėm pirštinėm, kojomis maišeliuose ir žvengdami.

)

Na va, pirmąjį irklavimo diplomą jau turiu, bereikia čiut pasistengti ir kitais metais Londono Olimpiadoj sklaidysiuosi :)

Rodyk draugams

Pusprotė

2010-05-27

o kaip kitaip besakyti, kai pati, savo noru ir dar sumokėjusi čiut pinigų prie žadamų +14 sėsiu į suomišką daug žadančio pavadinimo valtį “church boat” (bažnytlaivį) ir irkluosiu lygiai 9km aplink salą viename vietiniame ežere.

Prigązdinta jau praktikos turinčiųjų vakar kad apsišopinau tai jenau jenau: prabangios dviračio pirštinės (už tris pem), nepigus pasėdukas šiknai (du pem) ir “nykštukas” (lietpaltis) už visus aštuom centų.

Komandą sudarys suomių kalbos grupė (iš baro kur 4dieniais susitinka užsieniečiai ir šneka suomiškai, kad pramoktų kalbą) ir dar kiek žinau turėtume lenktyniauti su pilnu apvalių-informatikų-suomių laiveliu.

It has to be fun!

Jei mano laibos rankos ir aristokratiška delnų oda neatsiskirs nuo manęs, išsirašysiu diplomą :)

Rodyk draugams

Suomis Kinijoje

2010-05-24

Kolega išskridęs į Kiniją kurti reportažų apie Shanghai Expo 2010. Prieš penkias minutes atsiunčia meilą:

Hi all!

Sorry to spam but I just had my weirdest China moment so far. This is meant as an advice!

Today I was expecting an invitation letter to Finland day events. The Finnish Communication officer called me and said their courier couldn’t deliver the letter because the hotel reception said I wasn’t staying here. I told her I am staying in that hotel.

Ok, in the evening I got to back to my hotel room and called the reception if they had any mail for. “You’re internet is not working?” was the reply. Ok, downstairs to the reception I went to ask the same thing. Next thing was that I was taken to the office behind the reception and asked to sit down in front of a computer. I told my internet connection is working just fine and I don’t need their computer.

Then I looked at the screen and finally realized that it was Google translate. “Is there a letter to me?” I wrote. Suddenly the Chinese reception staff rushed from the room and came back with my invitation letter.

Just smile and laugh and everything goes just fine.

Or learn Chinese quickly

Noriu į Kiniją. Ten matomai linksmiau :)

Rodyk draugams

Sena tarka

2010-05-21

Tie, kuriems nieko niekada neskauda spaudžiam “close tab”. Vis tiek nesuprasit mano džiaugsmo.

Jau keli metai (kokie 7), kai vis laikas nuo laiko paskaudėdavo nugarą, nuo rugpjūčio skausmas pasidarė pastovus ir kartais net batus sunku užsidėti.

Draugai, giminės ir artimieji sakė, kad “sportuoti reiktų panelei”. Bet mano gyvenime sportas užima lygiai tiek pat vietos, kiek šaldytuve užima pienas. Iš reikalo paminu dviratį ir parisnoju iki autobuso, kad nepavėluočiau.

Vėliau matydami mano “senutės” lankstymąsi ir t.t., visi pradėjo rėkti, kad riekia pas daktarų. Suomišku greičiu pas fizioterapiautą priėjau po lygiai 2 mėnesių nuo apsilankymo pas pirmąjį daktarą, kuris nelabai šnekėjo angliškai, bet kažkokiu tai būdu suprato kad nugara nau gud ir išrašė tolimesnius siuntimus pas kažkokias seseles, kurios nors ir kalbėjo angliškai, nelabai padėjo, tik nusiuntė pas profesionalų fizioterapiautą.

Su daktarėliu susirašėm meilais ir šiandien jau va katik parėjau.

Viskas. Sekantis vizitas būklės patikrinimui birželio viduryje. Norėdama pasiekti kojų pirštus dasilenkdavau iki čiut žemiau kelių (balsai man sakydavo: ooo, nesportuoji, tai ko tu nori, sportuok! špygą taukuotą), po vieno nugaros patraškinimo dabar beveik siekiu kojų pirštus. NIEKADA NESU PASIEKUSI. Tai dabar kas 7 žingsniai lenkiuosi ir siekiu :)

Prirašė du pratimus, reiks daryti. Tik baisu, kiek iš manęs nulups už tokius stebuklus. Reikia laukti sąskaitos paštu greičiausiai..

Einu dar pasilankstyti :)

Rodyk draugams

“HERO” filmas nemokamai

2010-05-21


Norit paslaptį išduosiu?

Birželio 11d 16.00 mūsų kompanija organizuoja nemokamą renginį Vilniaus Akropolyje “Kinų kultūros popietė”.

Nahaliava, tikra kiniška arbata, jei spėsiu ir rasiu kaligrafą, tai ir vardą kiniškais hieroglifais galėsit susižvejoti, Tai Chi pasirodymas jau garantuotas ir viso to pabaigoje, nemokamas filmas “Hero” Forum Cinemas kino teatre. Tereikia užsiregistruoti ČIĄ, kad gautumėte nemokamą bilietą, nes kino salė ne guminė, tad ir vietų skaičius ribotas.

Draugai ir artimieji, aš asmeniškai matysiu ar užsiregistravot ar ne, tai jei matysiu kad ne, išrašysiu velnių :) O jei taip, pagyrimo laišką suregsiu. :)

Rodyk draugams

Švyturys ir Ryanair

2010-05-20

Kai sėdėdama lėktuve, kuris realiai priklauso Airijos kompanijai (berods) matau skaniai lietuvišką alų gurkšnojančius suomius, tai apima toks mielas fainumo jausmas. Taip ir norisi pribėgus prie tokio suomio ir surėkti į ausį:

-Čia LIETUVIŠKAS alus, ne suomiškas, dėl to ir SKANUS!!!

Pliusas Švyturiui (Švyturio atstovai: jau siekitės su manimi dėl detalaus mano adreso ir siųskit už reklamą priklausančią dėžę alaus).

Bet turiu pastebėjimą, kad etiketės galėtų būti ir anglų kalba, nes kiek mačiau, tik lietuviškai viskas parašyta. Bet manau čia dar tik pradžia, taip kad pasitaisys Švyturys.
(Jei atsiųsit ir antrą dėžę, aprašysiu ir etikečių keitimo atvejį)

O Ryanair tai iš viso man jau mokėti pradėti turėtų už tokį pastovų skraidymą ir jų gyrimą bloge.

Rodyk draugams

Kašis ir…

2010-05-18

…ir mano dūsavimai kaip aš tuoj imsiu nekęsti arba kašio arba savo draugu kurių patarimų kartais paklausau ir kaip kokią protingą mintį išdėstau kitiems žurnalistams, kad oi,kaip faina būtų papasakoti kinams apie lietuvius ir kašį.

Kvaila boba. Dabar per savo originalumą skaitau milijonajį krepšinio istorijos straipsnį, žaidėjų pasiekimus ir kaip viskas nepakartojamai buvo.

O tašė į suomiškus namus dar nekrauta (lietuviški sūrai ir duona), ryt autobusas į oro uostą išjudės greit po pietų ir dar sąraše dantį turiu susiremontuoti.

Kartais norėčiau dirbti mokykos sarge.

Rodyk draugams

Bulvytės žudikės

2010-05-14

arba kaip duotuoju momentu nuo užsidegusio aliejaus dega pirmasis Suomijos McDonaldas


.


.


.

Tai aišku, savaitę prasinešiojus foto aparatą rankinėje, kam jį šiandien neštis, tedulka ant lentynos.. Su telefonu dabar reiks dokumentuoti atsitikimą

Rodyk draugams

Himnai

2010-05-14

Esat girdėję Suomijos himną? O Estijos? Tai jei girdėtas vienas iš jų, girdėtas ir kitas, nes jie visiškai vienodi :)

Nu jau kaip dabar šaipysiuos iš estų. Net himno savo neturi :)

Rodyk draugams