BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Birželis, 2010

pirkti batas

2010-06-30

važiuoti atostogauti i kalnas Norvegija.

Jo, ta proga, kad dalis atostogų nusimato Norvegijos kalnuose, o aš kalnus be galo ir krašto myliu, bet iki šios gyvenimo akimirkos taip ir neturėjau tinkamų batų, netikėtai nelauktai užsukau į sporto prekių išparduotuvę ir su begaline nuolaida nusipirkau batus! Dabar jau jaučiuosi pilnai apsiginklavusi žygiams į kalnus.

Norgės fjordai, hier ai kam!

Rodyk draugams

Paplūdimio tinklinis

2010-06-30

Kaip žinia, nesu pati didžiausia bet kokio sporto mėgėja, kadangi tai susiję su užpakalio pajudinimu nuo kėdės, o aš šventai tikiu, kad užpakalio judinimas kenkia mano nugarai (radau pasiteisinimą nejudėti). Bet žudoma nuobodulio, praėjusią savaitę nusibeldžiau iki paplūdimio, kur bendradarbiai (ir ne tik) rinkosi lošti tinklinį.

Paskutinį kartą tai dariau dar gūdžiais mokyklos laikais, kai buvau jauna, graži ir dievinau rolikus (tai neturi nieko bendro su tinkliniu, bet buvo vienintelis sportas/pramoga, kurį mėgau).

Dėl nemažo ūgio laimėdavau prieš klasės pirdukes, kurioms pašokti reikdavo trylika kartų daugiau, nei man (skamba kaip krepšinis, bet jo nelošiau saugodama nagus). Tai žodžiu tinklinį lošiau SENIAI.

Buvau pasiruošusi sėdėjimui gėdos žolėse ir būti išmesta iš aikštelės po pirmųjų minučių. Bet nusprendžiau, kad pabandyti tai gal ir reikėtų.

Žaidžiau DAUG geriau, nei tikėjausi, kiti žaidėjai buvo tokie pat lūzeriai, kaip ir aš, tad gėdos kaip ir neturėjau.

Sekančią dieną pradėjo formuotis užpakalio raumenys (nežinojau, kad taip skauda, kai jie auga), rankos buvo pilnai mėlynos ir net nepatirtas jausmas „noriu dar lošti“ prabilo. Keista savijauta.

Dabar lošiam kiekvieną savaitę bent po porą kartų (jei orai normalūs) ir net pinifų kamuoliui susimetėm!

Tiesiog senstu ir fainėju :)

Ar iš balos tas mandrumas, mano prigimimo…

Rodyk draugams

Mokslo muziejus

2010-06-29

Aš šiaip smalsus žmogus. Viskas man įdomu ir jei tingėjimas nėra didesnis, nei noras kažką pamatyti, tai tas noras nugali tinginį ir aš bandau apsišviesti.

Pamatyti visas miestų skulptūras ir suvalgyti lėkšę sushi, paplaukioti vietiniuose ežeruose ar pasivažinėti vieniniais rolekausteriais. Šį sekmadienį vėl buvau šaunumo įsikūnijimas ir nusibeldžiau į tik po Velykų atsidariusį Tamperės atradimų muziejų (Tiede Museo).

Prieš porą metų, kai mano pati geriausia draugė pasaulyje gyveno Oulu, o aš kaip tikra draugė ją aplankiau, tai ir į tokį muziejų nusigavusi buvau. Kažko panašaus tikėjausi ir čia.

Bet apsilankymas Tamperės muziejuje mane tik privertė blogai pasijausti už neapgalvotą savo poelgį pasinaudoti žurnalisto kortele ir įeiti nemokamai, to pasekoje neremiant muziejaus įkūrėjo.

Įkūrėjas (čia aš pati sugalvojau, kad jis jį įkūrė) kaip supratau pats dirba tame muziejuje, yra ir kasininkas ir istorijų pasakotojas. Nedidelio ūgio, kresnas ir dideliais plaukais, Enšteiniškas toks. Bet labai malonus. Pamatė kad mes ten jau kažką ne taip darom, pribėgo, papasakojo. Suomiškai, bet matomai man pačiai nežinant mano suomių kalbos žinios gerėja, nes beveik viską supratau ką sakė.

Muziejus iš tų, kuriame viską galima liesti, pačiam daryti ir pajusti. Tik tiek, kad muziejus, kitaip nei Oulu yra daugiau vaikams. Stalai ir kėdės čiut mažesni, nei normalūs. Daug spalvinimo ir viskas labai paprastai. Net mini vargonai iš plastikinių vamzdžių padaryti, o jais groti galima pasiėmus dvi gumines šlepetes ir daužant per kitą vamzdžio galą.

Bet geriausia atrakcija tikriausiai yra atvaryta gaisrininkų mašina, į kurią galima įlipti (dar viena mašina į mano kolekciją) ir sukinėti bei junginėti visus mygtukus ir daryti ką tik nori.

Žodžiu, muziejus yra geras tėvams su vaikais iki 13m. Aš jau per sena.

Rodyk draugams

Joninės atrakcionų parke

2010-06-25

Nes o bet tačiau kadangi suomiai Jonines švenčia perkeldami į savaitgalį (kai reikėjo sumokėti rusijai kažkokią žalą po žiemos karo, valdžia nusprendė tokias šventes kilnoti į savaitgalius, kad savaitės dienomis žmonės dirbtų, o švęstų savaitgaliais. Tai suomiškai lėtai iki šiol tebekilnoja..) Tai šiais metais Joninės čia 25 dieną, ir visi nuo vakar popiet pradėjo švęsti. O mes sugalvojom, kad nėr čia ko, per tris metus reiktų bent kartą nueiti į atrakcionų parką Särkänniemi.

Diena prasidėjo su saule ir visais 24 šilumos. Su žurnalisto kortele į parką galima įeiti nemokamai vieną kartą per sezoną (o tai sutaupo 32EUR), tai kaip ir nukakom.

Šiaip parkas didesnis, nei tikėjausi. Nuo kalno atrodo mažesnis, nei yra. O ir visi linksmieji kalniukai visai nieko.

Dienos pramogą pradėjau užsėdus ant lengvos ratu besisukančios karuselės su visais parke buvusiais šešiamečiais. Jie rėkė ir džiaugės, o aš laukiau kada viskas greičiau pasibaigs, nes suvalgyti pusryčiai dar nebuvo galutinai nusėdę skrandy…

To pasekoje nusprendėm užsiropšti į linksmuosius kalniukus. Ne pačius didžiausius, kad vėliau nusivylimo nebūtų.Bet nieko per daug įspūdingo, tik tiek, kad tave paguldo ant pilvo ir skrendi galva į priekį, bet labai jau trumpai…

Delfinų šou vyksta kas valandą berods, bet man pasirodė per-daug kalbų, mažai veiksmų. Klaipėdos delfinariumas tikrai daug geresnę programą parodo.

Pusvalandį su lietuvių-braškių-rinkėjų šeima atstovėjom prie siaubo kambario. Šeimos mama labai gerai angliškai skaitė, tai net vietoj “laikykite rankas prie savęs” išvertė “rankos kažkas…..”. Ir laaabai jau garsiai šnekėjo. Siaubo kambarys buvo toks baisus, kad aš išlipusi juokiausi dar geras 15min…

Yamaha turi pasistatę vieną rolekausteri, bet prasidėjo lietus, tai į jį nebepatekom. Bet užtat su senoviškom elektrinėm mašinytėm tai oi kaip pasidaužėm! (Tos tokios kur vaikystėj su tėčiu įsėsdavai ir makaluodavai vairą, o tėtis nematoma ranka kontroliuodavo situaciją. O mašinėlių antenos iškeltos iki tinklo smagiai spragsėdavo). Nereali atrakcija.

Vaikų zoologijos sode apžiūrėjom visas vištas, kiaules, ponius ir lamas. (Miesto vaikiui sakė pati geriausia atrakciono dalis).

Na ir paskutinis, bet geriausiais buvo Tornado rolekausteris. Du kartus variau. Pirmą taip baisoka buvo, bet nei užsimerkiau, nei ką. O antrą kartą jau zuikis drąsuolis ir į pačią pirmą kėdę įsėdo. Ir rėkiau jau daug mažiau :)

Taip kad visai nieko tos Joninės. O ta proga, kad visi šešiolikiniai siaubia tėvų kotedžus miškuose kol tėvai kur nors su palapinėmis degina laužus, tai ir parke beveik visa publika - nėščios mamos, tėvai su vaikais, seneliai su anūkais ir tokie pasimetėliai kaip mes.

Cukraus vata yra geriausias vaikystės prisiminimų saldainis :)

Rodyk draugams

Galva ar uodega?

2010-06-23

Man asmeniškai yra pikta. Pikta dėl to, kad kartais mūsų „galvužės“ nesielgia kaip galvužės ir aš jau po truputį pradedu prarasti pasitikėjimą jais. O darbuotojų augantis nepasitikėjimas veda prie darbuotojų anti-motyvacijos ir nebenoro dirbti taip, kaip dirbo ankščiau, o tiesiog vykdyti nurodymus ir nebesistengti.

O tokio darbo aš nenoriu. Man, kaip romėnams, reikia duonos ir žaidimų. Jei būtų užtekę tik monotoninio darbo, būčiau buvusi buhalterė ar kasos aparatų žiniuonė.

„Laba diena..nuolaidų kortelę turėsite? Pypt….pypt….pypt…. keturiasdešimt litų aštuoni centai. Centų turėsit?….. Lipdukus renkate? Jei ne, tai aš prisiklijuosiu į savo knygutę“.

Šį kartą reikalas labai paprastas – turėjome filmuoti trumpą pristatymo filmuką apie savo kompaniją (Kinija mėgsta vizualinį pristatymą, ne tik popierinį). Visiems lygiai milijoną kartų buvo prisakyta pasipuošti, nes kaip žinia tiek suomiai, tiek dauguma kitų užsieniečių į darbą eina kaip į daržą, o daržinė apranga filmukui netinka.

Vakar visi pasipuošę kaip pridera, vyrai net kostiumus ar bent jau išlygintus marškinius dėvėjo. Žodžiu laukiam. Ilgai laukt nereikėjo, gavom mūsų „galvužės“ laišką, kad jai SKAUDA GERKLĘ ir filmavimas nukeliamas į rytojų (t.y. šiandieną). Kolegė burbėjo, kad dvi dienas iš eilės su makiažu į darbą ji jau tikrai neis (makiažui priskiriamas tik blakstientušis). O vyrai gyrė viens kitą, nes tokie gražūs dar niekad nebuvo susitikę.

Šiandien vėl visa publika sėdim gražūs ir patenkinti, nes nu gi filmuos ir rodys Kinijai. Bet štai jums ir suplais! Niekas nieko nefilmuos, nes gerklę vis dar skauda…Nukeliam į rytojų.

Aš nieko prieš čia graži sėdėti ir trečią dieną iš eilės, bet MANE UŽKNISA tokie dalykai… Gerklės skausmas nėra nulūžusi koja ar skaudantis dantis.

Rodyk draugams

Why Spotify?

2010-06-22

Šiaip aš esu prieš visokių nesamoningų programų instaliavimą į savo rudenį pirktą nerealų kompiuterą, kad neprisikauptų visokių kompiuterio atminties ir greičio ėdikų (taip taip, gali ten varnelių prisikabinėti ir nieks nieko nenaudos, bet kam man papildomas galvos skausmas?).

Bet savaitgalį kažkokiu nematytu būdu pažystamas pribėgo prie kompo, akimirksniu suinstaliavo Spotify ir taip atradau nerealiausią programą!

O Spotify yra muzikos programa, kuri veikia kaip winamp ar kažkas tokio, tik kad muzikos tau kompiuteryje laikyti nereikia, o viską gauni internetu. Į paieškos langelį įvedi BET KOKĮ (o tai sakydama omenyje turiu ir Jurgas, Mamontovus bei Mikutavičius) dainininką ir jei daina išleista - gali be problemu klausytis nieko neparsisiunčiant ir tai net nevadinama piratavimu!

O tai nėra piratavimas dėl to, kad tarp dainų būna trumpos reklaminės pertraukos. Panašiai kaip radijas, tik be žaidimų, loterijų, orų prognozių ir dar klausai ko pats nori.

Kiek žinau programa dar lyg ir nėra aktyvuota Lietuvoje, bet Šiaurės šalys (Norvegija, Švedija, Suomija), Prancūzija, Olandija, Ispanija ir Didžioji Britanija jau gali naudotis nerealiausia programa. Jutubo nuo savaitgalio dar nebuvau atidariusi..

Rodyk draugams

Vakarienė ant stogo..

2010-06-21

…alus, saulė ir paukščiai žudikai. (žuvėdros matomai kažkur ant stogo turi lizdą, tai labai aktyviai skraidė…)

Aistė jau beveik viena koja pas mane, kas sekantis?

Rodyk draugams

Kur rasti

2010-06-21

motyvacijos?

Šiaip tai biesna diena šiandien. Daugiausia dėl to, kad iš pat ryto gavau nurodymus iš ne ten kur reikia daryti ne tai, ką turėčiau, o tai veda prie piktumo, ypač pirmadienio rytą, kai į darbą ateini beprotiškai anksti – 8h.

Ir dar! Nes o bet tačiau greitu metu einu atostogų (jes ou jes), tad gausiu atostoginius (pardoškės..mmm…), kurie Suomijoje sudaro TIK 50% algos!!!! Tai kaip man jaustis?

Bet iš kitos pusės ir mokesčius nedidelius temoku… bet vis tiek kvaila šalis!

Bet bet bet!!! Pusgirčiai kaimynai, ankstų šeštadienio vakarą prasitarė, kad galima užsiropšti ant sekančio namo stogo, jei tik turi stebuklingus raktus! Kuriuos aš turiu! (Suomija kaip ir protinga šalis, tad ir raktus jie gamina po vieną žmogui ir po to sureguliuoja spynas taip, kad su vienu ir tuo pačiu raktu atsirakintum ir kiemo vartus, ir laiptinę, ir butą, ir šiukšlių konteinerių namelį ir dviratinę, ir jei reikia - sekančio namo laiptinę. Protingai žodžiu).

O ten (ant stogo) ir stalas, ir suoliukai ir net deginimosi kėdė pastatyta. Ruojus. Kavutę jau išgėrėm, dar šiandienos vakarienė laukia. Še tau boba ir gyvenims.

Rodyk draugams

Nereiketu uzmirsti blogo…

2010-06-15

Po super itemptos savaites Vilniuje, bemiegiu naktu del nenustojanciu koleges snekejimu per miegus (miegojome tame paciame viesbucio kambaryje), suneno 8h ryto demesio reikalavimo: “cioci cioci, ziulek cia bite” ir panasiu pribumbasu pasiemiau dvi dienas atostogu. Ta proga teko net nepasidejus lagaminu is lektuvo persokti i traukini ir atsidurti Vaasoje.

O Vaasa yra garsi ne tik milijardiniu statulu skaiciumi, bet ir 48 kartais daugiau kebabiniu ir piceriju. Matomai del dideles kebabeinijieciu populiacijos.

O siaip dar cia gerai vaziuoti ir del to, kad Fredrik’as jau matomai susiranda draugu. O draugai yra labai gerai, kai jie turi restoranelius (si kart svieziai atsidares Sushi restoranelis, dvi 22m mergicos atidare, pacios ir savininkes, ir virejos), tai jis apie jas straipsni parase ir dabar nahaliavai valgo. Ir dar mane nusiveda. Ir dar kazkoki ryziu deserta gavom, kad pasakytumem, ka apie ji tikrai galvojam ir ka dar reiktu keisti. Nu tai oi oi oi, kaip smaguma :)

Tik po pietu man niekaip is galvos neisejo, is kur mergaitem tiek drasos… Po 22m ir jos sau restorana atidare. Mazutis toks, bet labai jaukus. O va as, blogere nelaiminga… Nu nieko, pasitaisysiu… Kokius pinigus su printeriu pradesiu spausti ar ka…

Sorry uz lietuviu kalbos niekinima, bet labai jau tingejau instaliuoti lt kalba ne i savo kompa…

Rodyk draugams

Suomija Šanghai expo parodoje

2010-06-03

Kadangi kaip žinia esu parsidavėlė ir skleidžiu žodį apie tuos, kurie man moka, tai to pasekoje pastaruoju metu labai daug tenka rašyti apie Shanghai Expo 2010. Apie tą parodą žinau daugiausia kiek esu žinojusi apie visas parodas kartu sudėjus. Bet ne esmė…

Žodžiu, suomiai… Kad ir kokia man iki galo neatrasta tauta jie yra, pasirodo, turi humoro jausmą ir labai linksmai save pristato Šanchajuje bei internete.

P.S. Na, gal ir nelabai juokingi filmukai tiems, kurie nesusipažinę su Suomija ir Švedija, bet kai aš esamuoju momentu esu čia ir matau jų užslėptą kompleksą prieš švedus ir norą bet kokia kaina dėl nesuprantamų priežasčių būti geresniems, nei jie, tai galiu apsisysioti filmukus žiūrėdama…

Švediška beždžionė, pasirodo, yra garsaus švedų super duper žvaigždės - fotografo kopija.

Taigi - Pekka ir Mauri. (populiariausi suomiški vardai)

Na va ir Švedija:

Pagaliau ir suomiškas akcentas: Trrrrrūūū Norrrrdic

FIN love!

Rodyk draugams