BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Sausis, 2012

Kaip žinoti, ar Suomijoje gyvenu pakankamai ilgai?

2012-01-30

Kai išgirdusi kas laimėjo daugiausiai suomiškų oskarų (Jussi Awards, skamba kaip Albino apdovanojimai), pakraipiau galva ir giliai atsidusau:”Ir vėl jis?!”. Tada tik supratau, kad jei dar kalbėčiau puikia suomių kalba, tai tikrai galėčiau bet ką įtikinti, esanti grynakraujė suomė. Baisu, nu.. Į ką aš virstu?! Į SUOMĘ!

Kaurismäki yra režisierius toks, kad baisu baisu.

Ir čia tas pats režisierius, kurio darbą “Degtukų gamyklos mergaitė” išpeikiau kaip tyliausią matytą filmą gyvenime (Peliu nuodais degtukų fabriko darbininkė nunuodijo sugulovą ir savo tėvus. Ką ne linksmas filmas? Iki pat šiol negaliu jo pamiršti.)

Rodyk draugams

Helsinkio Crazy House

2012-01-29

Kas Kaune yra buvęs, tas žino apie Crazy House kavinę - barą, kur juda kėdės, stalai, krenta tinklai ant galvų. Helsinkis šiais metais yra dizaino sostinė. Tai ta proga įrengė kavinę, kurioje internautai gali valdyti apsvietimą, muziką, kėdes ir stalus. Tik kad žmonių ten dar nedaug, tai nėra taip įdomu. Valdžiau ir aš kokias 10 min prisėdusi šiandien :)
VA ČIA galima viską valdyti. Ką ne fun?
Bet ir vėl. Kuo tolimesnis kontaktas su realiu žmogumi, tuo geriau jaučiasi suomiai. Galėjo tokius valdymo pultelius padėti prie staliukų, kad galėtum savo stalo kaimynus iš proto išvesti. O dabar… Nu bet žengiam, tsakant, į ateitį..

Rodyk draugams

Kodėl informatikai niekada neturi laiko?

2012-01-27

Nes jie UŽSIĖMĘ!!! Ypač jei jie yra suomiai… Nu nerdu rojus tiesiog… Jaučiu galėtų kokia Mis Visata nuoga per kambarį pereiti, nieks net nepastebėtų…

Rodyk draugams

Pliki diedai Suomijoje yra norma

2012-01-18

Pliki stori seni diedai Suomijoje yra norma. Norma yra juos rodyti per televiziją. Ir ne naktį, o vidury dienos, 13:22.

Šitą temą esu palietusi ne kartą, bet kiekvieną kartą jaučiuosi sužalota… Žiauriai sužalota…

Įsijungiu TV, kad man pašonėje eitų vaizdas ir nesijausčiau tokia vieniša. Nu ir ką matau… Per nacionalinę televiziją rodo du diedukus. Visiškai nuogus. Sėdinčius pirtyje (Suomijoje visi į pirtis eina nuogi. NUOGI NUOGI) Tai dar kai sėdi, tai nu nieko… Tas pradinis šokas praeina gan greit.

Bet kai tie diedukai puškėdami išbėgo iš pirties… Visame gražume.. Vienas tai dar toks gudresnis, pasiėmė vantą ir prisidengė, o kitas… Kitas tai matomai neturi ko slėpti… Išbėgo, pasisukiojo, pasisukiojo ir pradėjo voliotis sniege… Kaip nei metukų neturintys vaikai – kojytės aukštyn, klegesys, kankolai pirmame plane…

Negaliu atsigauti po tokio šoko. Ir nei jokių S ar N-14 uždėta… Nes čia tokie vaizdai yra NORMA.

Rodyk draugams

Jei parduoda, tai reikia pirkti

2012-01-17

Pokalėdinių išpardavimų metu negalėjau tiesiog susilaikyti… Nusipirkau 4 sušio setus. Kaip gali tokių gražių nepirkti. Tai praėjusią savaitę sušį valgėm 3 dienas… Kad sąžinė negriaužtų. Dabar jau sudėjau į spintelę, širdis rami, kad neliks nepanaudoti. Gali stovėti iki sekančio kraustymosi :)

Rodyk draugams

Negirk suomio kol diena nepasibaigė

2012-01-16

Kartais, šiaip tai retokai, bet taip būna, kad pradedu galvoti: „nu vilties su tais suomiukais gal ir yra…” Taip buvo ir šiandien. Visa „geroji” diena prasidėjau jau nuo pat ankstaus ryto: per gatvę ėjau degant raudonam šviesoforo signalui ir šiaip galėjau būti partrenkta iš niekur atsiradusio automobilio, bet ne. Suomiukas sustojo. Aš jam atsidėkodama už išsaugotą gyvybę mostelėjau rankele. Per kitą perėją einant (jau šį kartą nereguliuojamoj sankryžoj), suomiuks iš tolo pradėjo stabdyti, trečioj vietoj net su ranka mojavo, kad praleidžia ir galiu nebijodama eiti. Nu va ir visą dieną tokie visi džentelmeniškumo pilni mane visur praleidinėjo. Galvojau, kad gal kur turiu apsitaškiusi striukę kokiais kraujais ar paukščių apdergta. Bet ne, švari lyg ir buvau… Tai jau taip popiet pradėjau galvoti, kad nu gal tik aš čia taip neįžvelgiu tų gerų suomiškų manierų, ar gal jos labai jau tokios….nu..plika akimi neįžiūrimos…
Tai taip ne kartą mintyse pagyriau juosius, viską. Nu ir kaip va ant zlasties (nervų), stoviu po darbo prie traukinio, spūstis nedidelė, ir toks inteligentiškos išvaizdos diedukas kad stūmė mane į šoną, primynė koją ir prasibrovė į priekį. Net aiktelėjau (kaip tikra dama) iš to žado netekimo ir šiaip skaudančių kojos piršų. Žadėjau jau susikeikt labai rusiškai, bet tik išlemenau „lops”. Įlipo tas „gražuolis” ir sustojo. Stovi, lėtai lėtai pasidėjo savo portfeli ant kėdės, pradėjo nusiiminėti pirštines, tada dar lėčiau atidaryti ta portfelį, kol susirado bilietą, tada ir akinių užsireikė, nes tie skaičiukai ne tokie jau dideli parašyti, tada lėtai pradėjo ieškoti kur vietos surašytos ir dar lėčiau pradėjo ieškoti kur jo vieta. O už jo stovėjau tik aš ir dar koks 10 suomių.
Ar gali vienas žmogus sugadinti visos dienos darbą, įdėtą į keičiant savo požiūrį apie suomius? GALI. ir dar kaip gali. Dabar vėl kokių pusės metų prireiks padarytai žalai atstatyti.

Rodyk draugams

Kengūros kiaušukai

2012-01-16

Nemeluoju.. tikrai.. Patys tikriausi kengūrino kiaušinukai :) Kas dabar į Australiją važiuosit, noriu būtent va tokių lauktuvių :)

Bendradarbis šituos gavo nuo sesers. Lauktuvės iš Australijos. Dar labai juokėmės, nes kailiuko spalva vietoje pusėje geltonesnė :) Kikenom kaip 6m vaikai :)

Rodyk draugams

Įmink suomišką mįslę

2012-01-09

arba kodėl aš baigiu nusisukioti kojas (dviratis jau apsnigęs stovi ir laukia geresnių laikų. Kaip Landsbergis…)

Nekenčiau aš mįslių visą gyvenimą. Dar dabar va pamenu, kaip vakar, mokytoja klausinėdavo kažkaip taip:

-Žalias, bet ne žolė, agurkas, bet ne varlė. Vaikai, KAS?

Gal ir ne žodis į žodį taip, bet panašiai. Bet ne apie ją dabar. O apie suomišką mįslę. Keturgyslę…

Kokio velnio, suomiai sniego nevalo vos jam iškritus, o laukia, kol šis susitryps, pavirs į ledą ir iškritus jau antrąjam sniegui, jį valo ir barsto tuos savo akmenukus-spiriukus?

Lietuvoj jau bobutės seniausiai būtų mitingą prie seimo subūrusios, badu mirusios ir dar Kubilių pakorusios, nes Irutė iš 15 buto eidama pas daktarėlį pasitempė kulkšnį.

Visi vasariniai duobkasiai įdarbinti valo takus, kiemus, gatves. Dar ir druskos pažeria, kad tikrai visi šaligatviai blizgėtų kaip vasarą. O čia, sniego ir pūgų krašte… blizga keliai, kaip Zumpė žiemą… Zumpė, vaikai, yra..tvenkinys…žmonės pasakojo, kad Zumpės dugne yra ne viena kiaulaitė atgulusi, pilna visokių baubų ir kitokių negėrybių. Zumpė vaikus myli tik žiemą. Gaudo juos po vieną. Einančius jos ledu į mokyklėlę, paskui dabar jau buvusį direktorių. Ir mano sesutė ėjo. Bet Zumpė jos nepagavo. Kaip nepagavo ir direktoriaus…

Žodžiu… Nei su dviračiu važiuoti begaliu, nei pėškom paeinu. Va taip ir norisi į autobusą įšokti. Še tau ir žalioji Suomija. Laukiam dabar, kol kelininkai atsistebs, kad netikėtai iškrito sniegas. Kaip barsukai pavasarį: apsivers, ar neapsivers…

Rodyk draugams