BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gegužė, 2012

Suomiška ligoninė

2012-05-27

…yra čiki vieta.

Šią savaitę pasijutau baisingai slabnai ir suomiškos greitosios pagalbos sesutės nudardeno mane į ligoninę. Nei švyturėlių įjungė, nieko, matomai toks mirštantis ligonis ir nebuvau. Ale slabna jaučiaus, tai tolka tak. O visa liga prasidėjo nuo labai nieko dėtos ir nekaltos infekcijos, kuriai gydytis seselė liepė nusipirkti nuo skausmo vaistų. To pasekoje po savaitės jau gulėjau ligoninėj. Pragulėjusi porą valandų priimamajame pagaliau pakliuvau pas daktarą, kuris baisiai atsiprašė, kad lietuviškai nemoka ir sakė: nu iš pavardės taip ir galvojau: lietuvė ar latvė (jo jo…).

Paguldė mane į palatą su trim bobutėm. Tvarkinga palata, kožnam ligoniui po mini radiją net įtaisyta, gali net kanalus keisti ir garsą reguliuotis. Ateitis žodžiu. Bet viena iš bobučių matomai taip blogai nesijautė, nes labai jau komunikabili, klausimų milijonus daktarams pateikinėjo ir savo radijo imtuvėlį įsijungdavo anksti ryte, vos pabudusi, keturioms valandoms dar neišmušus. KETURIOMS!!! Viena senutė šiaip į aplinką nelabai reagavo, kitai su klausa buvo prastai, o man jaunai ir su idealia klausa tai reikėjo jos klausyti. Ir dar net pasigarsindavo kartais. Būčiau turėjusi daugiau sveikatos, būčiau pridengusi ją pagalve…

Ryte prisistatė sesutė, sakau ar špriehini angliškai? Purto galvą, sako tik suomiškai. Nu tai mudvi ir vargom kelias dienas taip. Nu o paskutinę dieną prieina su galutiniu popierium prie manes ir sako: a pa rusky gavarish? TAI NE! Aišku, ta mano rusky tai nei gramatikos turi, nei ten plataus žodyno, bet kažkaip ji man mielesnė ir atrodo, kad tas rusakalbis žmogus toks artimesnis pasidaro. Grynai psichologinis momentas.

Bet šiaip tai žiauriai gerai buvau prižiūrima. Personalas labai paslaugus, eina ir eina aplinkui. Daktarai tik retokai užsuka. Gydo iš popierių, kaip Hausas. Bet gal visur taip, aš tai ligoninėse negulėjusi, nežinau.

Grįžimui namo sako ar pasiims kas, sakau je pasiims kas vidury darbo dienos, o ir ne taip blogai jaučiuosi. Tai davė lapą, kurį pateikiau taksi vairuotojui ir taksi vairuotojas man padarė daugiau nei 50 proc. nuolaidą. Likusią taksi išlaidų dalį pagal tą popierių sumokės Sodra. Va ir atsipirko visi mano sumokėti tūkstantiniai mokesčiai. Plius, antibiotikams taip pat taikoma Sodros nuolaida. Užtenka Sodros kortelę turėti ir vsio. Sirk ir žvenk :) Davė biuliotenį porai dienų, bet kad aš sulėtėjusi kaip suomė, tai ar nereiks eiti prašyti daugiau, nes tokiais tempais tai aš kažin kiek darbų nudirbsiu…

Nu žodžiu, dar vieną varnelę užsidedu savo lankytinų objektų sąraše :) Ligoninė - DONE!

Rodyk draugams

Suomiški traukiniai ir tt..

2012-05-16

Suomiškas susisiekimas yra ŽIAURIAI brangus, bet turiu prisipažinti, kad patogus. Traukiniuose visada švaru, visada yra vietos atsisėsti (tokie chamai kaip aš sėdasi per dvi vietas, nes rankenuko ant žemės tai nedėsi), pagal nuotaiką veikia bevielis internetas ir visada yra pilna paauglių. Bet pastarųjų neišnaikinsi ir burnų jiems anksti rytais neužkiši. Bet nieko. Jau prie to pripratau. BET. Kožną mielą rytą važiuodama tą 1h 30 min į darbą aš KENČIU. Jau ir taip prisirengiu kaip tikra pietietė, nes žinau, kad bus šalta, bet šiandien ryte taip atšaldė traukinį, kad baisiausiai supykau ir atsidariusi kompiuterį pradėjau rašyti nepatenkintą laišką pačiai traukinių galvai.

O jau kad prirašiau, o kad prikūriau. Su spelčeku worde klaidas pasitikrinau ir jau tik mygtuką spausti, ir didžiavimosi savimi jausmas jau pradėjo leistis iš padebesų, ir tik pyst (mama, nepyk už kalbą) gaunu lentelę, kad “Error. Page can not be found.”

Aš esu giliai įsitikinusi, kad traukinių internetas yra tikrinamas. Nes nu tokių sutapimų nebūna… NEBŪNA ir tik NE MAN.

Beje, pradėjau verslą ir būsiu jaunoji (amžiaus nieks neklausė, o aš ir nesakiau, kad man jau ne 18) verslininkė. Mažu parašysiu kada kaip man tas biznis einasi, bet kol kas tai darbo turiu kaip boba kiaulę pasipjovusi…

Rodyk draugams

Apie tą pačią kaitrą

2012-05-15

Oro temperatūra čia dar nebuvo pasiekusi +18. Tai reiškia, kad šilta yra tik stovint ant saulės ir jei nepučia joks šiaurys. Nes jei šiaurys pučia, tai yra ŠALTA. Aš balkone degintis žadėjau, bet vos pakėliau kelnes, kad kojos įdegtų, pasidarė šalta ir baigės visos mano pavasarinės linksmybės.

Bet suomiai…… Suomiai tai jau su tapkutėm vaikšto. Tokiom per pirštą, ir su šortais.

Pamoka: niekada nepasitikėk už lango vaikštančiu suomiu, o ypač jo drabužių kiekiu. Tie melagiai visada mane apgauna.

Bet užtat bendradarbė, ne suomė, bet netoli Suomijos gimusi, vaikšto šiandien pasipuošusi. Su “business” apranga, aukštakulniais tikrai tokiais gražiais IR frotinėm kojinėm su paveiksliukais. Cirks juods…

Rodyk draugams

Suomiška kaitra

2012-05-09

Lauke +10, o bendradarbė jau atėjo į darbą tik su vasariniu megztuku. Kaip ji iš vis pro duris išlindo?! Bet ne tame esmė. Pasakoju apie tokį nuotykį suomiui:

Aš: įsivaizduoji, kaip išsiplikinusi atėjo?!

Suomis: bet tai +10 yra dvidešimt laipsnių šilčiau, nei šiltą žiemos dieną!

Taip ir likau be žado.

Rodyk draugams

Pimpalų konkurso pabaiga

2012-05-07

Pats populiariausias konkursas pasaulyje baigėsi prieš savaitę. Taip dar tikėjausi, kad kas susizgriebs ir tą prizą iš Viktorijos atims. O čia pats geriausias (vienas iš dvejų, grynai komunistinis konkursas gavosi), kiemo pažiba ir Viktorijos pasididžiavimas:

Jei reikia, galiu parašyti rekomendacinį laišką.

Rodyk draugams

Darbų dalybos

2012-05-07

Su kolega darbus visuomet dalinamės pagal tai, kas kuris kokių skubių darbų turi ar pagal darbų apimtis. Nu žodžiu draugiškai labai.

Bet šiandien sugalvojom žiauriai gerą sistemą. Vais ky hop! Kas laimi, tas ir nusikrato darbo :) O jei nemoki vaiskyhop laimėti, tai pac kalc.

Sėkmės darbuose, kolega!

Rodyk draugams