BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2013

Suomiškas pasas

2013-03-28

Turėčiau, tai stovėdama banke eilėje ir varinėčiau briedžiuką. Nereikėtų nei telefoninių žaidimų. Simple things can make you happy.

Rodyk draugams

Neturiu kur akių dėti

2013-03-18

tokį video žiūrėdama…

Rodyk draugams

Laivu į Leningradą

2013-03-18

Šiandien ryte grįžom iš Leningrado. Šiuolaikinių žmonių vadinamo Sankt Peterburgo. Iš Suomijos į Leningradą nuvykti galima be jokių vizų. Tik reikia naudotis atitinkamomis paslaugomis – laivų bendrove ir 25 Eur kainuojančiu autobusiuku-taksi. Tuomet galima gauti 72h nemokamą vizą ir dieną mieste.

Nors mieste gyvena 4,5 milijonai gyventojų ir lankėmės šeštadienį, tikrai buvau nustebusi miesto tvarkingumu, pačiu optimaliausiu žmonių kiekiu centre ir draugiškais rusais. Kadangi buvau vienintelė iš mūsų grupės, kuri bent jau moka skaityti rusiškai ir dar sugeba reikalui prispyrus pašnekėti, atsibendravau į valias. Ir nors gramatikos klaidų dariau aibes, parduotuvėse ir restoranuose buvom aptarnauti labai maloniai. Net komplimentų susilaukiau, kad labai gerai rusiškai kalbu. Matomai sakinį ”Gal anglišką meniu turit” pasakiau be didelių klaidų. Super nu.

Nors suomiai ir gyvena šalia Rusijos, nuomonė apie rusus yra vienintelė: agresyvūs, nemandagūs, geria degtinę 24/7 ir visi yra plėšikai. Ko pasekoje draugai suomiai buvo labai nustebę, kad per visą dieną nieks nei piniginės nepavogė, nei sumušo. Ženkliukų pardavėjas bandė man įsiūlyti sovietinį ženkliuką su Latvijos atributika, nes ”koks skirtumas - Latvija ar Lietuva,” bet kai nepirkau visai nesupyko ir dar palinkėjo geros dienos.

O kelionių knygutės nemeluoja. Leningradas tikrai gražus. Didelės, plačios gatvės, architektūra nuostabi, saulė švietė kaip vasarą, kainos nuo suomiškų labai nesiskyrė ir barščiai nenuvylė. Mūsų vyrai pusę pirmos išgėrė po stiklinę baltos (”gi į Rusiją atvažiavom”), kavinės patalpose parūkė (Rusija ne ES) ir sakė atvažiuos dar kartą.

O ir pats laivas daug geresnis ir smagesnis, nei suomiškieji plaukiantys į Švediją. Personalas – rusiškas, gal kartais ir pameluoja (pvz., kad duty free alkoholis parduodamas vos laivui pajudėjus, o laivui pajudėjus paaiškėja, kad dar teks palaukti tris valandas. Ir niekas nežino kodėl), vakaro programos metu šokėjos gal ir nebuvo labai prisidengusios drabužėliais, bet dirbo tai kaip priklauso.


Laivs.

Helsinkį paliekant...

Helsinkį paliekant...


Didžiausia cerkvė Peterburge - St. Isaac katedra.


Admiralitetas su paauksuotu stiebu. Tikru auksu, ne spalva. A tai rusai aukso neturi?


Pilnas miestas aktorių, vienu metu jau net pradėjau abejoti ar jie aktoriai, ar peterburgiečiai.


Prisikėlimo bažnyčia. Va čia man tuos latviškus ženkliukus ir bandė parduoti.


Foto - “Mums rytinę porciją baltos ir alaus stiklinaitę atneškite.” O degtinė tokia skaidri, kad net nesimato.


Dar vienas spyglys. Ką prisiminsiu iš Peterburgo ilgam, tai spygliuotus namus :)

O kelionės pabaigoje labiausiai širdį pamalonino laive skambėjusi Jazzu daina. Kaži Jazzu už ją pinigų gauna?

Rodyk draugams

Mec planuoti atostogas

2013-03-12

Ištroškusiems pažinti skandinavus, labai rekomenduotinas dalykas yra kruizas tarp Suomijos ir Švedijos. Yra net keletas pasirinkimų, kaip kur ir kada plaukti, už kokią sumą ir tt. Tik rinkis.

Praėjusį savaitgalį plaukėm į Švediją giminių lankyti. Taip išėjo, kad plaukėm penktadienio vakarą. Įlipus į laivą gramofonas net keliomis kalbomis pranešinėjo, kad vartoti alkoholį kabinose yra griežtai draudžiama. O už rūkymą teks net 150 Eur bauda. Taip, už gėrimą baudos nėra, tik neleidžiama gerti. Vos pradėjom judėti iš uosto, atsidarė Duty Free parduotuvė, kur alkoholis pigesnis nei krante. Ir laimės vartai prasivėrė.

Tiems, kas nėra laivavoję* drįstu pranešti, kad laivas yra ta vieta, kur jaunimas praleidžia didžiausias gėrimo naktis. Net ant rankų užsirašo kabinos numerį, kad užmigusius klube, ar kolidoriuje kas nors partemptų į kabiną (one step ahead!). Jaunimas… ne, ne tik jaunimas. Visiškai visi visiškai visai atsipalaiduoja ir švenčia. Šiaip tai labai gera mintis kokiam mergvakariui/bernvakariui ar gimtadieniui. Alkoholis nebrangus (bent jau pigesnis, nei krante), yra net keli barai, klubas, karaoke (suomiškų čigonų mėgstamiausia vieta), ir grįžti į lovą nėra taip toli. Plius, jei ryte esi pakankamai gero stovio, gali ir Stockholmą ar Helsinkį apžiūrėti.

Jau prieš atsidarant parduotuvei buvo susirinkusi eilė žmonių – kas po vieną, kas bandomis. Išsipuošę visi, šviežiai prisikvepinę. Ir nereikėjo nei 10 minučių, kad parduotuvė turėtų pirmąjį pardavimą. O ką pardavė? ALAUS dėžę. Kai pamačiau, tai beprunkšdama iš juoko vos neapsipyliau kava. Mes labai nedrąsiai koją į parduotuvę įkėlėm gal apie 9h vakaro, t.y. po 3,5h nuo išplaukimo iš Helsinkio. Ir buvom apsupti jau gerokai įkaušusių piliečių, perkančių jau ne po vieną, bet po kelias dėžes alaus. O tai moka žmonės linksmintis.

Klube vaikučiams buvo pusės valandos programa. Gan nuobodoka, bet užtai kas dedasi po to, tai žodžiais nepapasakosi. Turit važiuot patys. Šoka kas tik gali, kaip tik gali ir su kuo tik gali. Dalis dalyvių stebi ir siurbčioja kokteilius, nes juos išgėrus atsiras drąsos ir patiems taip pasistaipyti.
Žodžiu, kruizas yra gerai. Ir dalyvaujantiems veiksme, ir stebėtojams. Tik būk ir dūk.

P.S. Kaip šalia stovinčiam žmogui pasakyti, kad jis smirdi pagirutėmis ir šnopavimas man į šoną nėra labai mandagus dalykas apskritai?

*galėčiau dirbti lietuvių kalbos komisijoje, ten kur tuos visus ”vielabraukius” ir ”šiknapurčius” išradinėja

Rodyk draugams