BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2014

Čir vir vir

2014-02-26

pavasaris. Iš kur žinau? Nes jau statybininkai pradėjo būriuotis. Neturėjau jokios fotografavimo priemonės pasiėmusi. Bet jau toks būrys po statybvietę vaikščiojo, kad atrodo nu tikrai pavasaris.

Rodyk draugams

Tautos išdavikai ir Lietuvėlės nemylėtojai

2014-02-26

kaip kad kartais jus, brangūs likimo broliai ir seserys emigrantai, vadina namie likusieji. Nebūkit kiaulės ir užsiregistruokit balsavimui.

Paklekęnat nuorodėlę žemiau ir trukę vos keletą minučių užsiregistruosit. Tę galima pasirinkti ar į ambasadą eisit balsuoti, ar paštu atsiųs popieriukus. Jau ne kartą tai dariau ir tikrai nėra lengvesnio būdo balsuoti. O tie, kas nebalsuos, bus supuvę kiaušiniai :)

https://ereg.vrk.lt/formspider/main.jsp?oid=9864

Ale jau kad mandra aš šiandien, tai oi oi. Vis per tą nenorą dirbti…

Rodyk draugams

Ledagolfis

2014-02-24

Nu suomių tikrai joks oras nepabaidys. Va bendradarbė pasidalino nuotrauka, kurioje ji su savo tikriausiai draugais žaidžia golfą. ANT LEDOOOOOO!

Nu da tokių cirkų nebuvau mačiusi.

Rodyk draugams

Aishokis

2014-02-21

Šiandien švedai laimėjo prieš suomius. 2-1. Baisus liūdesys suomiams, bo dabar reikės su amerikonais kovoti dėl bronzos.

Draugai suomiai turėjo ryt atvažiuoti aplankyti mūsų. Bet jau nebekelia ragelio :)

O aš labai nepergyvenu, galėsim ir toliau bardake gyventi iki sekančių svečių :)

Rodyk draugams

Kultūra

2014-02-21

Vakar su padruške išėjom į operą “Don Giovani”. Vos 3,5 val. trukmės, tai kelis kartus buvau pametusi mintį, nes nuklajojau kažkur į savo happy place. Bet nu vat tokie kultūringi renginiai man patinka. Net suomės pasipuošusios ateina. Kas su naujais kerzavais batais, kas su vakarine suknele ir aksominėmis pirštinaitėmis. Nors opera ir italų kalba, bet virš scenos esantys subtitrai suomių, švedų ir anglų kalbomis, viską tikrai palengvino. Nes tamsoje knygutės nepaskaitysi, o tikrai norisi žinoti, kas ką sako :)

Ir jei galėčiau, tai eičiau į operų, spektaklių ir koncertų pabaigas, kai publika atsistoja, šaukia “Bravo” ir ilgai ilgai ploja. Tokios magiškos minutės, kad net jei ir labai nuobodus renginys, man asmeniškai viską atperka.

P.S. Klausydama operos gan nemažai laiko praleidau galvodama, kaip tais gražiais, ilgų ir pūstų suknelių laikais mada got out of hands, kad suprantat reikėjo dėtis lankus į sijonus, kad klubai atrodytų platūs ir pro duris reikėtų įeiti šonu. What happened?

Rodyk draugams

Kas pati geriausia mama pasaulyje?

2014-02-20

Aš.

Rodyk draugams

Suomijos dovana mamoms

2014-02-18

Kadangi jau kažkas (shiny, you you you) užklausė apie mamų dėžę, tai kaip dabar galiu nepapasakoti?

O va taip va yra, kad Suomija yra tikriausiai vienintelė šalis pasaulyje (labai jau drąsus teiginys, bet tikrai neturiu čieso gūglinti), kuri besilaukiančioms mamoms dovanoja “motinystės paketus”.

Besilaukianti mama, kurios nėštumas jau perkopęs 150 kažkelias dienas gauna pažymą iš poliklinikos, kad nėštumas tikras ir tebesitęsiantis. Tą pažymą siunčia į Kela (Sodra) ir automatiškai po keletos savaičių kulniuoja į paštą atsiimti paketo. Reikėtų pasiimti ir tėtį, nes paketas yra labai nemaža dėžė, kurią gimus leliukui galima naudoti kaip lovytę – lopšį. Kas nenori dėžės, gali išreikšti norą ir pasiimti grynuosius. Berods apie 150eur. Kažkas paskaičiavo, kad dėžės turinio vertė yra apie 300 Eur. O be to ir šiaip labai smagu gauti dėžę leliukinių drabužėlių. Net karališkoji Anglijos šeimyna Džordžui gimus dėžę nuo Suomijos gavo :)

Man tai labai patiko jos turinys (moterys, o ypač būsimos mamos supras):

 • Žieminis kombinezonas
 • Vokelis
 • Šiltas one-piece
 • Vilnonis one-piece
 • Pora kepurių, kojinyčių,
 • Gal penki bodžiukai, panašiai tiek ir kelnyčių
 • Patalynės komplektas leliukui
 • Kaldra
 • Vonios reikmenys – losjonas leliukui, plaukų šepetys, termometras vandeniui, žirklutės
 • Daugiakartinės sauskelnės
 • Knygutė ir žaisliukas.
 • Ir keletas prezervatyvų :)

Visi daiktai daumaž “logo free”. Kad nebūtų matyt reklamos. O tokį fainumą Suomija pradėjo prieš kažkur 80metų, kai buvo labai didelis kūdikių mirtingumas, nes besilaukiančios mamos nesikreipdavo į daktarus nėštumo metu. Tai kad kreiptūsi, ne baudas kokias tai išrašinėjo, o va skatinimo priemonę surado.

Man dar matyt būnant tikra moterim einant su leliuku į viešumą tais Kelos drabužėliais vaiką rengti nesinori. Daugiau jie tokie naminiai. Nors tikrai gražūs, nieko negali sakyti. Va nuoroda į turinį. Bet suomiškos mamos dėvi juos ir net labai. O ką jau čia. We’re all in this together.

Rodyk draugams

nu jau kaip juokingai…

2014-02-17

Atsidarom gūgl transleit
įrašom daug taškų, nu tipo ………..
pasirenkam japonų kalbą ir klausom tarimo.

jau kokius tris kartus klausiau.

Rodyk draugams

Naujiena

2014-02-14

Ale jau kad senokai aš čia ką berašiau… Šiaip tai trumpų įrašų daugiau yra FINLANDija veidaknygės puslapyje. Papraščiau feisbukinti, nei čia rašyti. Kas nėra tinkamas pasiteisinimas tokiai tinginystei.

Beeeet turiu dar didesnį pasiteisinimą – septynių savaičių leliuką. Yes, you heard it right. Rūta su vyru susilaukė leliaus. Kas turėtų reikšti suaugimą, surimtėjimą ir nu šiaip… dabar ne tik žmona, bet ir mama esu. Pavyzdys tipo turiu būti. Bet jau vakar vos susilaikiau mažajai akių pieštuku ūsų nenupiešusi :)

Gruodį rašiau, kad papasakosiu apie storulių ir bailių ekskursiją. Tai va žodžiu… Tiems, kas laukiasi leliukų, galima paskambinti į ligoninę ir užsiregistruoti ekskursijai. Jei nepavėluoji paskambinti, gali pasirinkti ar nori į suomių kalbos, švedų ar anglų kalbos ekskursiją. Kadangi iki manęs info atėjo pavėluotai, paskambinus į ligoninę buvau išjuokta, kad iki gimdymo liko vos pora savaičių, o dar į ekskursiją noriu. Ir pasirodo eilės didelės, tai pakliuvom į švedakalbių grupę. Kas buvo labai gerai. Aš daug maž kažkiek supratau, kiek nesupratau vertė vyras, o ir grupė maža buvo – vos 5 poros. Draugės pasakojo, kad suomakalbių ekskursijose vos ne 10 porų ir daugiau būna.

Pradžioje parodo slide show apie tai, kada į ligoninę važiuoti, kur skambinti ir kokie būna gimdymo simptomai. Spoiler alert – kai po 8 val sąrėmių paskambinau į ligoninę, liepė išgerti BURANOS (vaistas nuo ko tik nori –gimdymo, inkstų uždegimo, slogos, dantų skausmo. You name it.). Ir labai dažnai būna taip, kad nors ir vandenys nubėgę, viskas ten jau prasidėję, bet nuvažiavus į ligoninę dar gali išvaryti namo ir liepia atvykti po kelių valandų.

Po prezentacijos aprodė gimdyklą ir šeimų kambarius. Kadangi nežinau, kaip Lietuvoje atrodo gimdymo namai šiais laikais, tai buvau labai maloniai nustebinta ir sakiau “-nu jau kokia Suomija faina”. Jei nori, gali prileisti vonią-mini baseiną vandens, turi visokiausių pagalbinių priemonių gimdyvėms – kėdžių, sėdmaišių, kamuolių, elektrolitų nugarai, šaltų kočėlų nugaros masažui, juoko dujų ir tt.. Visi vyrai puolė pabandyti juoko dujas, tai likusią ekskursijos dalį labai šypsojosi. O kadangi aš gimdžiau be nuskausminamųjų, man tų priemonių reikėjo. Ir galiu pasakyti, kad juoko dujos yra kūl.

Draugai klausė, ar tikrai Suomija yra pati geriausia šalis mamoms. Pasidomėjau tuo klausimu :) Pasirodo, kad tas gerumas matuojamas mamos ir vaiko išgyvenimu gimdymo metu ir dieną po gimdymo procentu. Priežiūra tikrai buvo gera tiek gimdymo metu, tiek po jo. Šaldytuvuose pridėta maisto mamoms, kad jei vidury nakties išalksti, galėtum užkąsti. Nereikia vyro siųsti į visparį (visą parą dirbanti krautuvė). Mes dar gavom šeimos kambarį, kuriame nakčiai gali pasilikti ir tėtis. Už tėtį reikėjo mokėti tim kažkelis eurus nakčiai. Bet totally worth it. Sesutės ateidavo kas porą valandų – dieną ir naktį. Ir ne, niekam nieko nereikėjo “duoti”. Net neįsivaizduoju, kaip sureaguotų, jei bandytum kažką į kišenę įbrukti.

Ir va užtruko vos 7 savaites, kol mažoji gavo socialinio draudimo kortelę. O registracija suomijos registre užtruko berods tris :) Atrodo, kad po tūkstantį tų vaikų per dieną gimsta :)
Bet va turim dabar džiaugsmą, kuris jau išmoko šypsotis ir vis dar tebemosikuoja rankytėmis ir kojyėmis, kai džiaugiasi, verkia, ar reikalauja dėmesio. Pradėsiu ir aš taip mosikuoti. Nes matau, kad tokie veiksmai aplinkinius veikia 100%.

Rodyk draugams