BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugsėjis, 2014

Seurasaari - dar vienas pliusas

2014-09-28

Kol dar orai visai ne suomiški (oi, kaip man patinka globalinis atšilimas), o mažoji geriausiai miega judančiame vežimėlyje, tėvai yra priversti judinti užpakalius ir kažkur varyti. O kelias aplink vietinę upę jau toks aptryptas ir neįdomus…

Tai šį savaitgalį nukakojom iki salos pavadinimu Seurasaari. Nes, kaip ir reikia tikėtis, ten buvusi nesu, labai gailiuosi ir prašau nemušti.

Nu ir ką – vėl gražu, smagu, vesiuos turistus papiknikauti.

Sala vėl, ne tokia, kokią lietuvaitis gali įsivaizduoti. Aš kaip statistinė lietuvė (stipriai pasakyta) visada salas įsivaizduodavau tokius geltonus kauburėlius su viena palme. Kaip kad filmukuose rodo. Nes kas jau didesnis už kauburėlį – žemynas.

O čia aišku ta tokia didelė, su miškiuku, suoleliu, bažnyčia, restoranu, kavine, ir nudistų paplūdimiu (1 iš 3 visoje Suomijoje. Nes kam tie nudistų pliažai įdomūs, jei vieni į kitus atsižiūri saunose.).

Apie puse salos priklauso “muziejuj po atviru dangumi”, nes pagrindiniai eksponatai – (atvežtiniai) mediniai namai. Sako, kad jie saugomi, nes labai seni, bet jei tik noro yra, ant visų gali lipti ir dar dešros pasipjaustyti. Vasarą čia dar galima sutikti ir persirengėlių – ale vietos gyventojų iš prieš daug metų.

Žodžiu, jei atsibodo super-duper-city šurmulys, galima lengvai prasiblaškyti ir saloje. Va ir tripadvaisoris duoda 4,5 rutulioko ir teigia, kad tai #8 lankytina vieta iš 148 Suomijoje.

Bet prie tų rutuliukų prisirinkimo manau prisidėjo ir voverės. Nes jas ten galima šerti iš delno (me me me). Tokia gera teta davė riešutų, o aš juos voverei. Turiu naują rudą draugę.

Draugi

Draugi

Tai kai gali nenorėti čia atvaryti?

Tai kai gali nenorėti čia atvaryti?

Grybienojai

Grybienojai

Rodyk draugams

Šuo/šou

2014-09-22

Tėvai nusipirko šuniuką. Jau toks gražus, kad gali ištirpti. Bet aišku, dabar reikia visiems siūlyti vardus, bo dar bevardis ir nėra kaip jo pašaukti. Jau trečia diena visokius siūlau ir nusprendžiau pasilikti prie “Obama” arba “Savantaralomėjus”(tebesimokau dar jį ištarti). Ir jei nei vieno iš jų nepasirinks, pyksiu ir daugiau jokių atviručių iš manęs gali nelaukti.

Dabar pasigirkit, kas kokiais vardais savo šunis, katinus, žiurkėnus, vėžliukus vadinat?

P.S. Skittles reklamą galiu žiūrėti ir žiūrėti. Tokia kvaila, kad net gėda ją žiūrėti…

Rodyk draugams

Suomenlinna ir kiniškas jautis

2014-09-18

Šią savaitę čia apturėjom tokią sukaktį, tai jos šventimą atkėlėm į sekmadienį. Bo visi namie ir šiaip, galima ką faino nuveikti.

Tai be visokių kitokių pramogų išsiruošėm į Suomenlinna. Ir turiu prisipažinti, kad per visus čia gyvenimo metus (tiek Suomijoj, tiek Helsinkyje), ten dar nebuvau buvusi. Nu nes ko ten aš toj saloj nemačius. Ir nesvarbu, kad kiekvienas, kuris yra ten buvęs mintyse sukiodavo pirštą prie smilkinio, vos tik pasipasakodavau, kad ne, tuo laiveliu neplaukiau ir po salą nevaikščiojau. Aš geriau mat žinau, kur man plaukti ir ką man pamatyti.

Kvaiša paskutinė.

O ta Suomenlinna, tai tokia sala (-os), į kurias plaukia kožnas turistas ir iš Helsinkio išvykti jų neaplankius yra NUO DĖ MĖ.

Kadais buvusi gynybinė sala, priklausė ir švedams, ir rusams, o dabar jau ir suomiams. Ten buvo įkurtas ir kalėjimas. O dabar ten dalis Helsinkio, į kurį plaukiama laiveliu. Laivelio kaina kaip ir autobuso. O jei turi nuolatinį ar tai vaiką vežimėlyje – fo frį. Ten yra ir pastovių gyventojų, keletas ofisų, bažnyčia, kavinės ir restoranai. Net keletas muziejų. Oh wow, ane?

Ir plius, yra nuostabi vieta prie jūros, ant akmenų piknikauti. Kitą vasarą tikrai varysim ten pasikurti ugnelę, išgerti šampės.

Va, websaitas, pačekinkit nuotraukas. Nes realiai viskas taip gražiai ir atrodo. Kaip fototapetas.
Beje, jei kas esat nulaužę kiniškos jautienos su petražolėmis apetaizerio receptą, SHARE. Nes jau antra diena, kaip bandau skirtingus receptus ir kažko nesigauna taip skaniai, kaip China Tiger restorane, Helsinkyje (nei biški neparemta reklama, bet China Tiger yra kinų restoranų dievas. And I’m serious.).

P.S. šiandien fotkinau draugės vaikus. Kaip smagu buvo! Aišku, daug panikos, daug “ateik čia”, “sėsk čia”, “nu kur bėgi?” ir tt, bet praktikos laukas nuostabus. Tai jei kas turit pyplį ir jum jo negaila mą paskolyti, tai su malonumu imčiau gerai valandai ar dviem. Bo saviškę fotografuoti tyngiu.

Laivo į salą kainoraštis. Visiems viskas aišku.

Laivo į salą kainoraštis. Visiems viskas aišku.

Rodyk draugams

Pagyrų pliūpsnis

2014-09-11

Vakar buvom tėvų susirinkime (say waaaaat?). Nors mažajai iki darželio dar geros pora savaičių, bet kadangi toks vyko, pakvietė ir mus.

Kad ir kaip nemėgstu girti suomių, bet šį kartą – pliusas.

Nieko čia per daug negirsiu, nes nukristų pirštai tiek daug gero berašant. Bet kas labiausiai įstrigo, tai tėvų aktyvumas. Nieks nesiardė, priekaištų nereiškė, bet atvirkščiai – gyrė darželį, kad labai vaikai prižiūrėti blabla ir pasigyrė, kad gavo 5,5 tūkst eurų naujoms supynėms.

Kadangi mano švedų kalba dar gan rusty, galvoju kažką ne taip supratau. Bet taip taip. Pasirodo, tėvų komitetas ne tik sprendžia darželio klausimus, susitinka prie vyno taurės ir sūrių lėkštės, bet ir rašo projektus lėšoms gauti. Tai ir supynės bus atnaujintos (kas mano akiai nėra būtina, bet nu kodėl ne). Dar neišsiaiškinau, iš kokio gintaro kambario tie pinigai, bet matyt kažkoks yra.

Sakė, jei turim minčių kokių tai, ką dar pagerinti, tik reikia sakyti ir parašys tą projektą, a tai sunku :)

Please pasakykit, kad ir lietuviški tėveliai tokie faini būna…

Ir taip, įrašų apie daržą bus ir bus, nes čia naujas mano žinių šaltinis. Muahahhaaaa

P.S. lipni juosta mažiems pypliams – superinis žaislas. Prilimpa prie pirštų, paskui prie grindų, vėl prie pirštų. Manoji va sėti ir žaidžia, kol aš čia rašinėju. Pirksim dar.

Rodyk draugams

Kaip žinoti, kad Suomijoj pragyvenai per ilgai?

2014-09-09

Kai skandinaviški bajeriai tau pasidaro gal ne savi, bet tokie “normalūs”.

Pavyzdžiui šiandien jaučiuosi visiškai pasveikusi, nors gerklėj dar gumulas, bet galva jau šviesi. Tai susigalvojau, kad reikia nusivalyti langus. Nes pavasarį taip ir nespėjau, o jau greit vėl žiema. Per purvo sluoksnį viduržiemį negalėsiu net tas keletą valandų šviesos pasidžiaugti.

Bet suprantat yra problema. Neturiu lango rankenos. Sakysit “-ko ko ko?” Taip taip, lango rankenos. Mat čionykščiai susigalvoja įsidėti langus su kokiais trim užraktais, bet rankenų ant tų užraktų nededa. Dabar taip – jei būčiau čia pirmus metus (ar antrus, ar trečius), būčiau pasiutusi ir pradėjusi keiksnoti vietos gyvenojų išmonę. Bet dabar jau į šią problemą žvelgiu suomiškai – bet tikrai, kam jų reikia, jei langų nedarinėji, o tik fortkes (kai geruma žodžiuks). Tik vaizdą gadina. Langus galiu nusivalyti ir ryt ar poryt, kai nusipirksiu rankeną (kur dabar ją rasti?!).

Jau paskambinau vyrui ir liepiau namo be rankenos negrįžti, o kitaip gaus lupti.

P.S. Tiems, kas Helsinkyje gyvenate – šiandien ambasada kviečia žiūrėti kašį. Nebūkit kiaušiniai, varykit. Galima sirgti net ir už Turkiją. Taip kad pasiimkit lazdų tokiems sirgaliams “palaikyti”. Nėr čia ko. Durys atsidaro jau nuo penkių trim.

Rodyk draugams

Yra tų fainų žmonių

2014-09-04

nors tu ką. Va prieš porą dienų iš tokios geros lietuvės parsivežėm dvi krūvas vaikiškų knygučių. Knygos geros, gerai išlaikytos, net nepatogu buvo jas tiesiog “pasiimti”. Ir dar sakė “-nereikėjo tos šampės”. Neskaitytas jau pati pradėjau skaityti, linksmos tokios :)

Beje, manau, kad jau išsiaiškinau, kodėl skandinavija yra feminizmo sostinė. Bet čia tik mano nuomonė. O pasirodo, neperseniausiai mokslininkai pradėjo tyrinėti vikingų kapus Anglijoje. Ir visada galvodavo, kad jei kūnas palaidotas su skydu (nu tuo kur gintis reikia), tai vyras. O jei su broške prie kaklo, tai moteris. Muahahaha, sako vikingai. Ot ir ne. Pradėjo tyrinėti kaulus, ypač klubus ir PASIRODO, kad vikingų kariai daugiausiai buvo MOTERYS. Keista, sakysit. Bet nu ką jau dabar. “Vikings in their natural habitat” pamatyti nebeįmanoma, paklausti nėra ko, o kaulai nemeluoja. Nebent vikingų vyrai moteriškus klubus turėjo.

Nu ir aišku, naujienų pliūpsnis toks, kad Nordea prognozuoja juodą ateitį Suomijai. Bo net ir 1990-ųjų krizės metais ekonominiai rodikliai nebuvo tokie prasti, kaip kad dabar.

Gud lak, Rūta, tsakant.

Rodyk draugams