BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Lapkritis, 2014

Suomija įteisino tos pačios lyties santuoką

2014-11-28

Nu va, kokia nuostabi ta Suomija. Lygūs čia ne tik vyrai ir moterys, suomiai ir užsieniečiai (nu labai daug kur), bet ir tie, kurie myli savo lyties atstovus. Aš į tokią santuoką žiūriu kaip į meilės įtvirtinimą oficialiuose dokumentuose, o ne vaikų tvirkinimą. Ir čia niekieno reikalas, kai tuokiasi du žmonės. Nieks nesikišo kai mes ženijomės, tai dabar nesikišu ir aš. Suėskit mane dabar už tai. I don’t care.

Suomijos parlamentas nubalsavo 105-92 “Už” tokią santuoką.

Gali būti taip, kad prireikės kelių metų, kol viskas pradės veikti. Nes pavyzdžiui suomiškos Sodros kompiuterinė sistema šeimai taiko “tėtis ir mama”. Gali reikėti pakeisti dar ne vieną įstatymą ir tt. Bet progresas jau yra.

Tarp kitų keturiolikos šiandien sprendžiamų įstatymų, tokių kaip mokesčiai automobiliams, pašalpos už vaikus, šis susilaukė daugiausiai dėmesio.

Buvo labiausiai apkalbėtas, apdiskutuotas, o prie parlamento dar ir demonstracijų sulaukė. Šimtai žmonių stovėjo prie parlamento ir laukė, kol 13val. prasidėjęs posėdis pastūmės Suomiją link ateities. Nemažai Suomijoje gyvenančių draugų savo nuotraukas buvo pasikeitę į “TAHDON”, kuris lietuviškai skambėtų kaip “Aš už”.

CR - Egan Richardson


Dabar įdomu, kiek heiterių išvažiuos iš čia, nes nu “kas gali tokioj valstybėj gyventi, kur gėjams leidžiama tuoktis?” Nei jie važiuos, nei jie ką…

Rodyk draugams

Saldaininis kalendorius

2014-11-28

yra must-have Suomijoje. Juos turi ir vaikai, ir tėvai (jei tik jie pakankamai faini). O kadangi mes čia turim visokių progų kaip tik lapkričio paskutinę dieną, tai ėjau ieškoti vieno ir aš. Nes jau kaip ir tradicija, kad bent vienas kalendorius kabo ir mūsų namuose.

Labai geri dažniausiai būna Kinder arba Haribo. Kasdien vis po kitokį saldainį - ne forma, o pats saldainis kitokio skonio. Pvz Haribo vieną dieną įdeda mažą maišelį su guminukais, kitą dieną koks vienas, bet didelis guminukas. Panašiai daro ir Kinder.

Dar būna Paulig kavos kalendorius suaugusiems. Gan nebloga dovana tiems, kas turi tinginių kavos aparatus (tuos su kapsulėmis). Nes kasdien vis gauni kapsulę kavos ir niekad nežinai, ką gersi - latte, cappuccino ar moca.

O vakar radau net Salmiakki kalendorių, kuris kasdien džiugins juodu saldainiu. “Mmmm” pasakytų skandinavai. Ir “fuuu” pasakytų visi kiti. Tai va šitą ir nusipirkau. Nes aš juodus kaip ir išmokau valgyti, o maniškis gali juos valgyti maišais. Tai kaip ir lauksim Kalėdų.

O tie, kas dar kalendoriaus netur, dar tur dvi dienas apsirūpinti. O parduotuvės anų pilnutėlės, tik žinok kokio nori.

Rodyk draugams

Suomėju (vėl)

2014-11-27

Sugalvojau, kad mažajai reik naujo apsaugotuko (seilinuko, bet negražus žodis, o kadangi blogas mano, tai ir žodžius renkuosi AŠ). Nuėjau į pačią suomiškiausią parduotuvę - firminę Finlayson. Bet tik dėl to, kad ana pakeliui namo ir niekada negaliu pro ją ramiai praeiti. Vis pauogauju. Tai uogavau ir šiandien. Vaikščiojau, vaikščiojau, uogavau, uogavau ir namo parsinešiau mumių glėbį. Kitų grožybių nerodysiu, nes jei vyras pamatys, gausiu pylos už išlaidavimą. Nes jis nesupranta, kad aš neišlaidauju, o perku REIKALINGUS daiktus ir dovanas.

CR Finlayson

CR Finlayson

O galėjau pvz nupirkti ir labai simpatiškų dramblių. Bet tie mumiukai tokie vaikiškesni…

CR Finlayson

CR Finlayson

P.S. pvz mano blogą žmonės randa pagūglinę žodžius “gedui”, “išsiregistruoti iš Lietuvos” ir “kaip statyti taures.” Kaltę prisiimu tik už išsiregistravimą. Bet kodėl žmonės gūglina “gedui”? Vėl ką praleidau? Gedai aciliepk.

Rodyk draugams

Laiškas nuo senio

2014-11-25


Kadangi praėjusiais metais užsakiau laišką nuo Kalėdų Senelio savo sūnėnui, šiais metais gavau priminimą, kad iki gruodžio 8d. reikėtų paskubėti ir vėl užsisakyti tą laišką.

Tai tinginiai - kibkit į darbus (ne tik tie, kas Suomijoje gyvenate, bet ir belekur kur begyvenat).

P.S. mano sūnėnui žiauriai patiko. Liepiau parašyti laišką seniui ir man atsiųsti, o aš jau suderinsiu reikalus su seniu. Pernai viskas pavyko. Žiūrėsim kaip šiemet gausis reikalai :)

NUORODA ČIA

Rodyk draugams

ko paklausi, to negausi

2014-11-20

Atsiprašau už nelietuvybę ir švankybę, bet nu taip reik:

-How do you say “shopping bag” in swedish?
-Don’t know… “shopping bag” perhaps…
-No, not that “shopping bag”. You know, as they say in finnish - “pussi”.
-Vagina.

Rodyk draugams

Man gėda

2014-11-19

kad taip nereikalingai iššvaiščiau 3:49 min ir pažiūrėjau šitą video. Bet vis per tą smalsumą.

P.S. gali būti, kad tai naujasis Gangnamstailas.

Rodyk draugams

Atšvaitai

2014-11-18

yra žiauriai svarbu. O jei taip nemanot, tai socialinių reklamų matau nežiūrit.

Maniškis irgi susirūpino. Sako:
-Reik lelei prie vežimo kokį atšvaitą prikabinti, kad būtų pastebėta.

Ale mama ne iš kelmo spirta. Kai nėriau šaliką, tai ne bet kokį, o ATŠVAITINĮ. Kol nėriau to nesupratau, bet jau kai susipratau, tai vaidinu, kad taip ir turėjo būti. Niekam nesakau, kad įvyko nesusipratimas.

Manau šiai žiemai atšvaitų pakaks.

Rodyk draugams

Meanwhile in Finland

2014-11-18

Rodyk draugams

Siūrelmėgiai - šis įrašas kaip tik jums

2014-11-13

Ok, pradžiai posakis/anekdotas, kurį gan dažnai pavartojam su fainiausiom draugėm:

“-Ė, a mėgsti sūrį?

-Nuuu…ne….

-Tokia žiurkė ir sūrio nemėgsti?”

Nu toks mokyklinis, bet smagus :)

Ir grįžtam prie temos - sūreliai. S markete nusipirkau suomiškų sūrelių. 0,45ct viens, kas nėra brangu, nes tiek pat ir estai už juos nori. Pagaminti anie firmos Deliciest ir yra beveik kaip lietuviški. Yra vos trijų rūšių - vanilinis, šokoladinis ir berods pyrago skonio. Bet tiems, kas estiškų parduotuvių aplink neturi (supraskit - gyvena MIŠKE, nes kas už Helsinkio, Tamperės ir Turku ribų man jau miškas. Ir nerėkit, vis tiek negirdžiu, per radiją kalbu) tai yra puikus pakaitalas fantastiškiesiems estiškiems, latviškiems ar lietuviškiems sūreliams.

Ok, toliau reikalų varau tvarkyti, nes ryt mano big tirty birzdei ir jį švęsiu tikrai ne namie (kaip subtiliai pasigyriau…ai ai ai…). Ir jei atvirutės man neišsiuntėt, tai nu bleeeee kaip atsiminsiu… Niekam daugiau užpakalių nesiųsiu.

P.S. Linut, ačiū už sveikinimą. Dvigubą net. Va tu tai tikra draugi…

Rodyk draugams

Draugai Suomijoje ir ne tik

2014-11-12

Visiškai neapmokėta reklama, bet kadangi aš faina, tai hier jū gau - šiandien atėjo vokelis su mano užsakytomis nuotraukomis iš ifolor ir žinokit kokybė tikrai gera. Nes aš iš vasaros turiu krūvą nuotraukų, kurias reikia pagaminti. Tai vis bandau skirtingas svetaines ir jų spausdinimo kokybę. O iki 5dienio visų nuotraukų dydžiams pas ifolor net 50% nuolaida.

Ok, nelįskit į akis, einu siusti nuotrauku ir laukti, kol pagamins. O tai darbas ohoho koks…

NUORODA ČIA

Rodyk draugams