BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kultūra Helsinkyje

Ok, jei jau norit kultūros, tai turiu ką parekomenduoti. Svenska teatern Helsinkyje šiuo metu rodo miuziklą Mamma Mia. Ir ou mai gad kaip gražu. Miuziklas tas pats, kurį rodo ir Londone, ir kur ten tik norit.

Tai istorija apie merginą, kuri rado 20 metų senumo mamos dienoraštį. Jame paminėti trys vyrai, iš kurių vienas gali būti merginos tėtis. Tad ji į savo vestuves pakvietė visus tris. Daugiau nebepasakosiu., gausit eiti ir pažiūrėti. O jei dar žinot, kas yra Abba ir su malonumu paklausot “Waterloo” ar paniūniuojat “-Money money money…olvais faniiii….”, marš kultūrintis. Dainininkai – fantastiškais balsais, šokėjai – grakštūs ir lankstūs, muzika – right on spot.
Beje, jei švediškai nesuprantat, galima užsisakyti iPod’ą, kurį duoda teatre ir jame matysit gyvai transliuojamus subtitrus. Tiek teksto, tiek dainų vertimai. Į suomių, danų ir švedų kalbas. Osam.

Ir dar. Prieš teatrą turėjau 15min laiko SAU, tai užėjau į Starbucks ir kažkaip feee, nieko nenoriu. Šalia knygynas. Įsliūkinau, galvoju gal ką rasiu. Ar švedų kalbai patobulinti, ar dar ką. Tai prisipirkau baisiai brangių žurnalų apie fotografiją ir dvi knygas. Vieną jau pradėjau skaityti ir kikenti. Tad jei norit geriau suprasti, kas yra suomiai, ar kodėl jie jums nemojuoja, rekomenduoju “Xenophobe’s guide to the FINNS.”
“Suomiai yra smarkūs, tiesūs, sunkiai dirbantys, patikimi, socialiai atsakingi, nepasikėlę žmonės, kurie gerbia vieni kitų privatumą tiek, kad net vengia žiūrėti vienas kitam į akis.” (jau galit juoktis)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą