BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Socialistinė Suomija

Kaip čia dabar daug negiriant pagirti Suomiją? Internete pasklido vaistinės čekio nuotrauka, kurioje matyti, kaip padengiamos vėžiui gydyti vaistų išlaidos. 1000 Eur.

Sėdžiu ir galvoju “-Super!” Bet tada prisiminiau, kaip esu gavusi sąskaitą iš gimdymo namų, iš ligoninės ir iš poliklinikos “nemokamo” dantisto. Bet matomai tai jau yra ne tikros ligos, o nu luxury items. Gerai, kad valstybė rūpinasi rimtais ligoniais. Va ir neįgalūs pensininkai gali išsikviesti taxi vykdami į gydymo įstaigas ir už taxi paslaugas užmokės valstybė. Super nu.

Dar ne į temą.

Vakar tryniau kompe nuotraukas ir radau mūsų mažosios darželio Kalėdinės eglutės renginuko nuotraukas. Ir prisiminiau, kad visiškai apie tai nerašiau. O reikėtų.

Kostiumų vaikams siųti nereikėjo (o taip norėjau). Mažiukams užmukšlino raudonas kepures ir buvo nykštukai, kurie padainavo tris daineles renginio pradžioje. Tokie pypliai visi, daugiau žiūri kur mama su tėčiu, nei dainuoja. O visi tėvai sėdi išsišiepę ištirpusiomis širdimis.

Vyresni vaikai padainavo dainelę apie metų laikus. Vėl – kostiumų nereikia. Patys pasidarė karūnas, jas užsidėjo ir jau žinojai, kuris metų laikas yra kuris.

Ir patys didžiausi (tie apie 5m) jau buvo apsirengę – užsidėję baltus marškinius, kuriuos turi darželis, dainavo Ave Maria ir dar porą giesmių.

Viskas.

Po to padėką pasakė tėvų komiteto galva ir įteikė visoms mokytojoms ir auklėtojoms vieną dėžę Geisha saldainių. Taip, visoms vieną, simboliškai, net neįpakuotą.

Senelio šalčio nebuvo, kam čia vaikus gąsdinti. Po 20min renginio visi grįžom į savo grupes ir išgėrėm kavos su sausainiais, kuriuos prieš savaitę kepė vaikai ir jų seneliai per senelių ir draugų dieną. Taip pats darželis sugalvojo, tereikėjo atsinešti formelių sausainiams išspausti ir kočėlą tešlai iškočioti.

Geriausia visos kalėdinės eglutės dalis (bent jau mano nuomone) – dovanėlės. Grupėje kiekvienas vaikas gavo po mažą dovanėlę – maišelį, kuriame buvo įdėti du sausainiai, mandarinas ir atšvaitas. Viskas, tuo dovanos ir pasibaigė. Didesnieji vaikai gavo po gyvą gėlę vazone. Jokių už vaiką didesnių LEGO dėžių ir lenktynių, kas gaus gersnę dovaną. O visi liko išsišiepę ir patenkinti.

Moralas: “Nuotraukas reikia trinti dažniau, o tai ir paskui gaunasi pasenusios naujienos.”

P.S. darželis kas savaitę atsiunčia po naujienlaiškį. Šiandienos laiško citata: “Jei jūsų vaikas namo grįžta su išvirkščiais marškinėliais ar atvirkščiai užvilktomis kelnėmis, tai ne dėl to, kad mes neatliekame savo darbo. O dėl to, kad vaikas apsirengė pats. Leidžiame vaikams mokytis ir džiaugtis pasiekus tikslo, o ne viską sugadinti parodydami klaidas.” Reikia užsirašyti šitą sakinį ant sienos. DIDELĖMIS RAIDĖMIS. PaBold’intai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Socialistinė Suomija”

  1.   Kotryna rašo:

    Man irgi nepatinka tos lenktynės, kai einama kas daugiau visko padovanos vaikams. taip vaikų požiūris į šventes labai iškreipiamas.

Rašyk komentarą