BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Suomijos planuose – nauja edukacinė sistema mokyklose

Suomija pirmauja ne tik saunos varžytuvėse, bet ir kaip valstybė, kurios edukacinė sistema yra viena geriausių pasaulyje. Kitos tokios geros yra tik tolimuosiuose rytuose – Singapūras ir Kinija (aš tokius duomenis radau, nieko nežinau, nesikabinėkit).

Ir ne vienas lėktuvas mokytojų jau čia apsilankė, kad išsiaiškintų ir sužinotų, kur čia slypi ta paslaptis. Aš ir pati, tik čia atvažiavusi, pirmą dieną universitete turėjau egzaminą iš prieš mėnesį atsiųstos paskaitos. Ir turėjau rašyti ese atsakydama į 5 klausimus. PIRMĄ KARTĄ GYVENIME. Visi kraipėm galvas, bet ne suomiai. Nes jie tai darė nuolatos.

O dabar yra sugalvoję naujovę. Užteks čia mokyti pagal dalyką. Juk ne 1900 – uosiuose gyvename. O juk nuo praėjusio šimtmečio pradžios ir datuojama šiuolaikinė edukacijos sistema.

Tad Marjo Kyllonen, Helsinkio edukacijos menedžerė, planuoja pristatyti naują edukacijos sitemą. Pagal jos modelį moksleivai mokytųsi ne pagal dalyką, o pagal temą.

Kuo šios dvi metodikos skiriasi? O tuo, kad pagal naujają sistemą moksleiviai mokytūsi pvz dirbti kavinėje: čia reikalinga matematika, užsienio kalba (aptarnauti turistą), rašymo ir komunikacijų įgūdžiai. Tie moksleiviai, kuriems mokslai sekasi geriau, mokytūsi pvz Europos sąjungos: ekonomika, istorija, kalbos ir geografija.

Planuojama, kad sėdėjimo suoluose nebeliktų. Moksleiviai dirbtų grupėse tam, kad išspręstų kilusias problemas, taip gerindami savo komunikacinius įgūdžius.

Su tokiu modeliu iš dalies sutinku ir aš. Keičiasi laikai, keičiasi darbai, keičiasi ir vaikai. Ypač šiais –
technologijų laikais.

Bet kaip sako plano kūrėjai – pradėjus mokyti tokiu būdu, kelio atgal nebėra.

Tad dabar bandoma tokią mokymo metodiką taikyti vienoje Helsinkio mokykloje, Siltamaki. Mokyklos direktorė Anne-Mari Jaatinen teigia, kad mokykla skatina moksleivius mokytis saugioje, linksmoje ir atpalaiduojančioje atmosferoje. O ir vaikai, kaip ji pasakoja, koridoriuose žaidžia šachmatais, ar renka informaciją apie skirtingas Afrikos dalis. O ne laksto, kaip akis išdegę (sakinio pabaigą apie akis pati sugalvojau, bet jos tokia mintis buvo).

Žodžiu, can’t wait for 2020 (planuojama būtent tada pradėti diegti naujus metodus) ir 2050 (nes jau tie moksleiviai bus užaugę, kūrybingi ir fainiausi). Baisiai noriu pamatyti Suomiją ateityje.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Suomijos planuose – nauja edukacinė sistema mokyklose”

  1.   Reirei rašo:

    Labai jau intriguojančiai skamba šios edukacinės sistemos įdiegimas. Sakyčiau čia švietimo įstaigų revoliucija. :) Nors, idėja man labai patinka.

Rašyk komentarą