BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Knygos’ kategorija

Karalius nuogas

2014-03-28

tai nuogas, bet nereik jo piešti taip labai jau nuogo. Vakar užsukom į Hakaniemi turgelį po stogu (Hakaniemi kauppahalli - Hämeentie 1a, 00530 Helsinki). Man labai tokie turgeliai patinka. Kažkuo primena namus. Čiut piktokos pardavėjos, dideli vyrai kruvinais žiurstais ir žuvies kvapas. Tai suprantat pasirodo, kad antrajame jo aukšte yra visai nebloga kavinukė ir kelios suvenyrų, atviručių ir sendaikčių parduotuvėlės. Nu labai jauki vieta.

Išeinant maniškis negalėjo praeiti pro senų knygų skyrių. Sako “kokių turit švediškų knygučių vaikams”. Tai kai pradėjo nešti, o mes kai prisipirkom, visus mano pinigus iš slaptosios kišenėlės išleisti turėjau, nes atsiskaityti tik grynais gali. Tai suprantat viena mumių knyga su autorių Tove Jansson ir Per Olov Jansson parašais, o kita su plikais pimpaliukais. Tai kaip gali nepirkti?

Rodyk draugams

Svečias savam krašte

2013-10-18

Šiandien susitikau su savo sena bendradarbe. Faina tokia suomiukė. Labai įdomių minčių iš jos išgirstu ir parėjusi namo dar turiu apmąstyti, ką ji pasakė.

Šiandien kalba išėjo apie gyventojų klases Anglijoje. Ji ten mokėsi porą metų, gana prestižiniame universitete, kur nemažai jos klasiokų priklausė aukštesniai, nei darbininkai klasei. Pasakojo, kaip jie savaitgaliais išvykdavo į lapių medžiokles ir kaip po pirmų savaičių bendrabutyje kraustydavosi iš jo, nes bendrabutininkai iš prastos klasės. Aš niekada tokioje visuomenėje negyvenau (poros mėnesių Kinijoje tikriausiai negalėčiau priskaičiuoti) ir to nepajutau. Nepajutau, kad tokie žmonės egzistuoja. Kad yra normalu pasakyti ar išgirsti „ai žinai, ta darbininkų klasė“ (lietuviškai tikriausiai būtų „runkeliai“). Visa tai man daugiau tokiame filmų lygmenyje.

Ir tada mano draugė prasitarė, kad ruošiasi rašyti knygą apie savo patirtį Suomijoje, nes ji labai dažnai čia jaučiasi kaip atvykėlė. Dažnai iš įpratimo pasisveikina su žmonėmis stotelėje, ypač jei autobuso laukia tik vienas žmogus, ir labai dažnai sulaukia susiraukusio veido ar pilietis net pasitraukia toliau. Ir ta jos mintis man davė labai daug peno apmąstymams. Aš skaitau save lietuve (daaah), bet grįžusi į Lietuvą kartais nesijaučiu, lyg būčiau namuose. Dažnai juokais būnu vadinama „suome“, ar kad esu „susuomėjusi“ (jei pvz. nebėgu per namus, kai kas į duris paskambina. Jei jau atėjo, tai ir palauks kol atidarysiu. Grow up.). Jei kas pamini naujas „žvaigždes“, dažnai googlinu, nes tikrai nebespeju aš jau jų susekti ir tt..

O Suomijoje tikriausiai niekada nesijausiu suome. Nes visada sakau ir tikriausiai sakysiu „ai, tie suomiai“. Būtų keista, jei vieną dieną iš mano lūpų išgirstumėt „mes suomiai“. Fak nu.

Bet būtų labai įdomu paskaityti knygas apie Lietuvą, parašytas užsieniečių ar net šiuolaikinio lietuvio. Istorinių knygų jau milijonai, bet tokių, kur jau būtų žodžiai „facebook“ ar „puponautai“ dar nemačiau.
Mestelkit kokį linką, jei kas jau skaitėt ar girdėjot apie tokias.

Rodyk draugams

Kinligė

2010-05-04

Kai jau laukiu nesulaukiu kol bendradarbė padarys interviu su knygos rašytoju, kad galėčiau gauti iš jos knygą vakariniams pasiskaitymams, o knyga ne apie ką kitą, o gamybą Kinijoje, tai man vis dar viskas su galva gerai? (Turint ant omens faktą, kad 5 dienas per savaitę, 8h per dieną skaitau, galvoju ir rašau apie Kiniją).

http://www.paulmidler.com/ knygos autoriaus blogas.
Visi draugiškai darom sabskraib

Jei knyga bus verta dėmesio, gal dar kokį įrašą atžymėsiu.

Rodyk draugams

Buy-ology

2008-11-19

Kadangi esu marketingo moteriškė, magistrinį planuoju rašyti su brand'ais susijusia tema, tai ir gimtadienio proga gavau šviežią, gražią, kietu viršeliu, o dar ir printed in the USA, atsiųstą teisiai iš Amazonės :) šių metų leidimo knygą “Buyology -Truth and Lies about Why We Buy”, Martin Lindstorm. Kadangi nenoriu labai greit suskaityti ir nebeturėti skaitymo malonumo, tai per dieną perskaitau kokius 10psl :) 

einu dar paskaitysiu ir parasysiu daugiau kaip ta knyga atrodo is vidaus :) Kol kas visai nieko :)

Rodyk draugams