BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Magistrinis’ kategorija

MD rašymo FIN ypatumai | 2

2009-02-24


Pasekoje to, kad dabar turiu sėdėti ir tvarkyti magistrinį, tai
tradiciškai nu gi reikia update‘inti ir bloga, ne? :)

Tai žodžiu,
magistrinio stadija tokia, kad dabar jau tik tvarkau teorinę dalį (trinu,
įterpiu, perfrazuoju).

Baigiu
susidraugauti su savo dėdule profesorium ir neapykantos jausmas magistriniui
baigia išblėsti. Susitikimų skaičius su dėdule išaugo iki vieno karto per
savaitę (užimtas jis žmogus) ir prailgėjo iki minimum 30min. Tik va truputi gaila,
kad pakliuvau į jo grupę o ne pas kitą dėdulę. Nes magistrinis apie brand‘us, o
anas dėdė labai jau specialistas visame tame.. Grupiokė siūlė eiti
pasikonsultuoti pas aną, bet manau tai būtų nelabai korektiška manojo dėdės
atžvilgiu.

Taigi. Back to
work.. Turiu šiandien iki vakaro išsiūsti patvarkytą darbą, kad iki rytojaus
susitikimo dėdė jau būtu viską perskaitęs ir išsianalizavęs.

Rodyk draugams

MD rašymo FIN ypatumai | 1

2008-10-02

Taigi, atsitiko vakar tas nuostabusis „vienas ant vieno- for 15min“ meet‘as su profesoriumi. Nuo šiol aš jį vadinu „stress maker‘iu“. Nežinau kodėl, bet tik pagalvojus apie jį mane stresas suima. Ir ne man vienai, pasirodo. Sutikau grupioką, tai visas stresuojantis irgi sėdėjo.

Tai žodžiu. Pradėjom šnekėti, pasakoju viską kaip čia kas, kad vis dar svarstau kurį variantą pasirinkti, kad gal jis gali patarti. O jis sėdi, šypsos ir vis kartoja: „man reikia konkretumo, tikslių formuluočių ir t.t.“. Nu ok, galvoju, o tai ko aš čia atėjau? Ar ne aiškumo ir konkretumo pasisemti? Tik pirmas meet‘as, o jis jau nori kad aš jau tiksliai temą turėčiau susiformulavusi, numačiusi tyrimą ir vos ne įmonių sąrašą turėti..

Tai žodžiu, liepė tūnoti bibliotekoj, ieškoti, skaityti, žiūrėti, analizuoti ir tada jam parašius e-mail‘ą prieš savaitę susitarti dėl sekančio susitikimo, kuris kaip ir turėtų būti sekančią savaitę.. hmm…tai jau kaip ir galėjom šiandien dėl to sekančio susitarti.. žodžiu konfjūzas visiškas…


Rodyk draugams

Magistrinio darbo rašymo Finlandijoje ypatumai

2008-09-28

Kadangi dabar turėčiau rašyti 12lapų svaičiojimą apie savo magistrinį: apie ką rašysiu, kokius metodus naudosiu, kodėl tokius, ir t.t.., tai pagalvojau, kodėl gi neaprašius visų magistrinio rašymo ypatumų būtent dabar :) 
Let the story begin :)

1. Pirmajį susirinkimą turėjom gegužės mėn. viduryje prieš pat atostogas. Kadangi iš 25 marketingo magistrantų mūsų universitete esu vienintelė non-speaking Finnish, tai buvau labai maloniai paprašyta sugrįžti po 20min. KPŠ? Sugrįžau po tų 20min ir per 5min man greitakalbe finnghlish buvo susakyta, kad neturiu dėl nieko jaudintis, galiu ramiai atostogauti, spėsiu su tuo magistru (nu daugmaž: nesiknisk prie mūsų vasarą), susitiksim rugsėjo pradžioje. Ir dėl to turėjau 20min bastytis po universitetą?!

2. Lygiai rugsėjo 3-čioji, planuotas susirinkimas nukeliamas po dviejų savaičių.

3. Lygiai po dviejų savaičių meet‘as įvyksta. Susitikimas jau perpus mažesnėje grupėje, kadangi profesoriai pasidalino studentus ir dabar pas tą patį profesorių 10 piliečių rašys magistrinius. Lygiai 9 iš jų – suomiai ir aš viena ne-suomė. Nice.. tai susirinkimas prasidėjo tuo, kad buvom mudvi su grupioke pristatytos kaip iš specialios programos – Business Competence (so what?). Nu bet ne esmė. Tada greit manęs paprašė susakyti apie ką noriu rašyti (gerai, kad bent jau daugmaž kažką apsigalvojusi buvau..o tai būčiau degusi:) ). Pasikeverzojo kažką savo užrašuose ir sekančias 2 valandas turėjau galimybę klausytis suomių kalbos, susipažinti su aplinkinių veidais..apgalvoti ką rašysiu magistriniame ir ko dar reikia nusipirkti vakarienei :) Ai, dar užsiregistravom sekančiam 15min susitikimui su dėstytoju po savaitės.
4. Po savaitės susirinkimas neįvyksta ir nukeliamas sekančiai savaitei.
Tai dabar 3dienį kulniuosiu su popieriais kurių prisispausdinau, prisišviečiau ir kuriuos dar reikia baigti skaityti. Neva tai medžiaga darbui.. O tiksli tema dar nelabai aiški..Velniava kažkokia. Nieko nežinau, o jau reikia makulatūros neštis…hrrr…
 
Tokiais tempais tai kaži kas čia bus..kiti grupiokai pradėjo šnekėti, kad iki pavasario neparašys…kol kas manau, kad tai nesąmonė ir įmanoma parašyti..tik reikia geros dozės įkvėpimo ir tinginio išvarymo (pastaroji sąlyga tai sudėtingiausia..)

Rodyk draugams