BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Working in Finland’ kategorija

Kaip mokesčių inspekcija mane skriaudžia

2013-11-09

Jau antrus metus iš eilės turiu mokėti mokesčiams nedamokėtus mokesčius. Kadangi Suomijoje galioja progresiniai mokesčiai, kiekvienų metų pradžioje piliečiai pasiskambina mokesčių inspekcijai, pasigiria kiek uždirbs ir maloni teta nusprendžia, kiek mokesčių jums reikės mokėti. Tada kitų metų kažkur balandžio mėnesį visi gauna po laiškelį ir žino, kiek mokesčių susigrąžins arba turės sumokėti gruodžio mėnesį (protinga sistema sakyčiau, nieks atostogauti prieš kalėdas nebevažiuoja, susigrąžinti pinigai išleidžiami čia pat, šalyje, perkant kalėdines dovanas ir siurprizus).

Dar vienas mokesčių sistemos niuansas tas, kad galima mokėti mokesčių mažiau, jei pvz. tavo namai nuo darbovietės nutolę daugiau nei (berods) 40km ar kažkas tokio. Kadangi maniškiai 2012m buvo nutolę visus 180km, teta metų pradžioje paskaičiavo, kad man priklauso gan maža mokesčių riba. Džiaugiausi nu.

Bet jau praėjusiais metais turėjau mokėti mokesčių nemažai, nes „kažkas padarė klaidą“. Nesvarbu, kad visada skambini mokesčių inspekcijai, kuri turėtų žinoti, kaip paskaičiuoti mokesčių ribą, ane? Šiais metais paaiškėjo, kad vėl turiu mokėti, nes kažkas kažkur įvėlė klaidą. Ir nieks perdaug nesigilino, nieks nieko nebenorėjo aiškinti.

Bet šiandien paskaičiau suomiškos spaudos straipsnį ir turiu įtarimų, kad buvau sistemos auka. Nei čia auka, nei ką, bet pasirodo, kad vieniši, arba susituokę, bet neturintys vaikų žmonės negali gauti tam tikrų mokesčių „nuolaidų“. Ar ne mokesčių darbuotojos reikalas paklausti manęs, ar turiu vaikų, ar ženota ir paskaičiuoti teisingai?! Gal kokią AČIŪ nuolaidų kortelę kitą kartą reiks pakišti…

Taip kad ne viskas Suomijos žemelėj kaip priklauso… Pirksiu kirvį ir siūsiu į mokesčius.

Rodyk draugams

Pirdyla auga (kaip žmogus) ir keičiasi

2012-11-02

Pastaruoju metu 107 baigė perst. Gal dėl to, kad gavo naują kolegą ir dabar nebesėdi vienišas kampelyje. Beeet nuo šiol jis išmoko kaip reikia miegoti. Prie stalo. Dažniausiai po pietų.

Visas miegojimas prasidėjo gal prieš porą savaitėlių. Vieną dieną žiūriu, kolega manasis taip gražiai pasirėmęs sėdi, akeles čiut pridengęs ir vieną rankelę padėjęs ant pelės. Vis pažiūrėdavau taip į jį, galvoju gal žmogus ką skaito, ar analizuoja. Nes akytės tai siauros, nelabai matosi ar jis siaurai atsimerkęs ar užsimerkęs.

Ir būtų galima galvoti, kad aš prisigalvoju ir juodinu žmogų. Ale ne. Kolega priėjęs net papurtė, kol 107 prasibudo. Žodžių jau negana.

O šią savaitę 107 išmoko naują pozą. Nusisuka į sieną, pasiima laikraštį į rankas ir labai mandrai pasirėmęs vėl žmogus knapsi. Šiaip manau, kad pietų pokaitukas yra žiauriai gerai. Nes nu tikrai po pietų kiek reikia laiko, kol atsibundi. Bet nu kažkaip keistai atrodo, kai vidury darbo dienos žmogus ima ir pradeda knapsėti.

Rodyk draugams

Pirdyla

2012-09-25

Aš pakantus žmogus. Vakar kenčiau kolegės žiūrimus video, kuriuos ji žiūrėjo be ausinių ir taip kankino visą ofisą, nes nauji mano susėdovai, kaip ir aš, žmonės pakantūs.

Tada naujasis kolega kinas, kuriam yra kemsubiški, pradėjo lygiai taip pat garsiai klausyti repo. Kiniškai. Be ausinių. Mudu su anglu vėl sėdim sukandę dantis. Nes mes faini ir pyktis nenorim.
Naujasis kinas, duokime jam vardą – Numeris 107, visada turi klausimų. Ir ne vieną, ir ne du. Ir aš šiaip jo nesuprantu, kai jis šneka angliškai. Tikriausiai tos virš bambos užkeltos baltos kostiuminės kelnės ir demonstruojami per dideli batai blaško mano dėmesį.

Tai kad jis prie manęs nelystų, aš užsidedu ausines. Kartais net be jokios muzikos. Kad matytų ir nelystų. Tai sėdžiu šiandien iš pat ryto apsikabinusi kavos puodelį, visa pikta (taigi ryc) ir tik girdžiu – pyyyyyrst. Neperdedu. Ilgas, riebus pyrst. Nei kur akių dėt. Nes girdėt tai girdėjau. O turėjau negirdėti. Bet kas fainiausia, tai jis pats nieko, sėdi toliau lyg būtų pilvas sugurgęs. Aš suprantu, kad Kinijoje tai normalu ir tt ir pan, bet aš ne Kinijoj sėdžiu ir perdimas čia nėra OK.

Tai dabar Numerio 107 garsūs arbatos šliurpčiojimai bus kaip muzika mano ausims. Kuo karštesnė arbata, tuo ilgesnė daina.

Rodyk draugams

₣¡ƞ£αƞ₫¡ǰα

2012-06-07

Mano kolegei vardu Enna su galva negerai.

Ji ten yra marketingo direktorė ar kažkas tokio ir žodžiu suka biznius visokius. Rimta tokia moteris atrodo.

Šiaip nemanau, kad ji labai gerą juoko jausmą turi, nes bajeriai jos tokie labai jau reti ir tikrai lėkštoki. Bet šiandien tai paprikolino. Užsireikė pagalbos, tai rašo man meilą. O meilo gale pasirašė: €nna.

Tai aš nesusilaikiau ir atrašiau: “Hello €nna”

Ji gal pati nemato, kaip prastai viskas čia atrodo…

Bet turiu dar vieną projektą. Kitą direktorių išmokyti žodį “Share”, nes jis visada sako “Cherish”. “Do you have anything to cherish with us?” Ir kas baisiausia, sekretorė jau irgi taip pradėjo šnekėti… O ji tai faina tokia bobutė…

Rodyk draugams

Apie tą pačią kaitrą

2012-05-15

Oro temperatūra čia dar nebuvo pasiekusi +18. Tai reiškia, kad šilta yra tik stovint ant saulės ir jei nepučia joks šiaurys. Nes jei šiaurys pučia, tai yra ŠALTA. Aš balkone degintis žadėjau, bet vos pakėliau kelnes, kad kojos įdegtų, pasidarė šalta ir baigės visos mano pavasarinės linksmybės.

Bet suomiai…… Suomiai tai jau su tapkutėm vaikšto. Tokiom per pirštą, ir su šortais.

Pamoka: niekada nepasitikėk už lango vaikštančiu suomiu, o ypač jo drabužių kiekiu. Tie melagiai visada mane apgauna.

Bet užtat bendradarbė, ne suomė, bet netoli Suomijos gimusi, vaikšto šiandien pasipuošusi. Su “business” apranga, aukštakulniais tikrai tokiais gražiais IR frotinėm kojinėm su paveiksliukais. Cirks juods…

Rodyk draugams

Darbų dalybos

2012-05-07

Su kolega darbus visuomet dalinamės pagal tai, kas kuris kokių skubių darbų turi ar pagal darbų apimtis. Nu žodžiu draugiškai labai.

Bet šiandien sugalvojom žiauriai gerą sistemą. Vais ky hop! Kas laimi, tas ir nusikrato darbo :) O jei nemoki vaiskyhop laimėti, tai pac kalc.

Sėkmės darbuose, kolega!

Rodyk draugams

Kodėl informatikai niekada neturi laiko?

2012-01-27

Nes jie UŽSIĖMĘ!!! Ypač jei jie yra suomiai… Nu nerdu rojus tiesiog… Jaučiu galėtų kokia Mis Visata nuoga per kambarį pereiti, nieks net nepastebėtų…

Rodyk draugams

Paelfink ofisą

2011-12-16

Kolega (turiu įtarima kuris/ -i) paelfino mūsų vadovus. Visą dieną kikenom, kikenom, o į vakarą video jau ir iki vadų nuėjo. Pakikeno ir jie (tikiuosi…)

http://elfyourself.jibjab.com/view/SjLdwiEVQDNrwiXp?cmpid=ey_url

Rodyk draugams

Mano savijauta po susirinkimų…

2011-12-14

Rodyk draugams

Suomiški mokesčiai

2011-12-02

Šiandien daliai gyventojų (me me me me) grąžino mokesčius. Suomiška tvarka tokia. Kad pinigai iš šalies neišvažiuotų ir visi tuos gautus pinigus ant kalėdinių dovanų išleistų.

Tai suprantat Nordea bankas ryte tik cakt ir visiems dvigubai didesnes sumas išmokėjo. O džiaugėsi tauta, o džiaugėsi, net per žinias pasakojo.

Bet pasirodo jau klaida ištaisyta ir visi turi tiek, kiek turėjo gauti.

Ale gali tie suomiai būti greiti, kai labai nori…

Rodyk draugams