Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-02-24

Grafikas yra grafikas

Publikuota: Living in Finland

Ką jums sakytu skalbyklos darbo grafikas, jei turėtumėt nuo jos raktus ir galėtumėt ten įeiti bet kada? Man pavyzdžiui nieko nesako (t.y. nesakė).

Story from the beginning: Kaip ir visi normalūs žmonės susiruošiau pasinaudoti XXIa išradimu – automatine skalbimo mašina. Čia yra tokie skalbimo kambariai – skalbyklos. Kaune bendrabuty irgi tokias turėjom. Tik čia savarankiškai nuėjus užsirašai į kalendorių kada nori skalbtis, kurioj skalbimo mašinoj ir t.t..

Ant durų kabo didžiausias lapas su skalbyklos darbo grafiku – Mon-Sun 7.00-20.00. Aš, kaip tikra lietuvė, pažiūrėjau, patraukiau pečiais, nesupratus „kame kampas“, nes kiekvienas turėdamas savo laiptinės raktus gali ten įeiti kada tik nori. Nėra jokios bobulytės ar kažko, kas turėtų ten pagal grafiką sėdėti ar kažkokius kitus veiksmus atlikinėti.

Savo laiku, „pagal kalendorių“ nuėjau, tvarkingai susidėjau drabužius į skalbimo mašiną ir palikau skalbtis (Leaving time: 19.00)

Po 45min nuėjau išsiimti švariųjų ir sudėjau visus džinsus kiek turėjau. Kas, kad jau greit 20.00 ir „skalbenkių“ darbo laikas baigiasi, juk raktus tai turiu! (Leaving time: 19.55)

Dar po 45min nuėjau savo džinsų traukti lauk. Kažko skalbimas truko ilgiau, nei tikėjausi, tai nusprendžiau pasėdėti ir palaukti kol baigs skalbti. (Time: 20.40)

Sėdžiu, rymau, jau žiūriu greit pradės „centrifūguoti“, (Time 20.59), apsidžiaugiau, kad greit baigs ir tik žiūriu (Time: 21.00) – viskas sustojo, skalbimo mašinų lemputės užgeso..džinsai viduj…vanduo dar neišpumpuotas..WTF?!!!

Iš pradžių dar mėginau gražiuoju susitarti su ”skalbenke”, kantriai spaudžiau mygtukus, kad atsidarytu ir atiduotų džinsus..kantrybė blėso (mano, bet ne skalbenkės)…tada supykau žiauriai (ant suomių ir visos jų taupymo sistemos, bet tik ne ant savęs, kad tokia lietuviška esu) ir palikau viską nakčiai… Nepamenu, kada tokia pikta buvau ant kokio nors buities daikto..

Vėliau išsiaiškinau, kad nors ir darbo laikas iki 20.00, bet elektra skalbimo aparatams yra išjungiama 21.00 (1h bonus), kad tipo taip taupiau ir per naktį kažkokiu stebuklingu būdu nesinaudotų elektra..brrrr

Moralas: Finlandijoj (Suomijoj) - taisyklės yra taisyklės, o grafikas yra grafikas..Lietuviška Rūta :)Atgal į: Grafikas yra grafikas