BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2008

Pavasaris ir netirpstantis sniegas šiaurėje

2008-03-30

Jei lauko temperatūra porą savaičių aukščiau 0, sniegas nutirpęs ir šiaip kvepia pavasariu, kokio oro reiktų tikėtis po beveik 3 savaičių? Nagi nagi… Tikriausiai pavasario? Ar ne?

Aš taip ir tikėjausi. Išvažiavau į Lietuvą tikėdamasi grįžusi čia rasti pavasarį, kuris jau ir taip atrodo buvo viena koja čia. Išvažiuodama iš LT net nežiūrėjau jokių orų prognozių, palikau žieminį apavą ir apdarą giliai spintoj laukti sekančios žiemos. Ir visa pavasariška išskridau atgal į pavasarėjančią šiaurę. Išlipu iš lėktuvo, ir vagi nagi va gi na: SNIEGAS!!!! ŠALTIS!!! VĖJAS!!! Taip ir suskambėjo frazė galvoje – „Welcome to Finland“..

Bet po poros dienų pradėjo saulutė šviesti, temperatūra pakilo iki daugmaž +5 dieną. Tik kažkaip keista, kad sniegas nelabai tirpsta..Visas savaitgalis gražus, šiltas (+5 +7) ir sniego vis dar yra!!! Tikras rebusas man ta Suomija..Vaizdelis pro langa… :/ Foto daryta 2008-03-30 20:09

Sniego nebemėgėja,
Rūta

Rodyk draugams

Cross-Cultural Leadership | Day 2

2008-03-04

Kuo toliau, tuo įdomiau. Žinoma, dabar sunku papasakoti visas mintis ir emocijas, kurios kyla besėdint auditorijoj ir nagrinėjant visokiausių tyrimų rezultatus iš skirtingų šalių. Bet va, ką pastebėjau šiandien tarp savo grupiokų. Pavyzdžiai:

• Važiuoji automobiliu su geriausiu draugu, jis viršija greičio limitą apie 25km/h ir partrenkia pėstįjį. Liudininkų nėra. Draugo advokatas sako, kad jei tu paliudysi, kad draugas neviršijo greičio, gali jį apsaugoti nuo rimtų problemų. KLAUSIMAS: Ar draugas turi teisę tikėtis, kad tu paliudysi taip, kaip advokatas pataria?
Nu ir kaip manot, ką atsakė rusiška kultūra ir ką atsakė suomiška?

Suomiai: ne, draugas neturi teisės tikėtis.
Rusai: aš nesitikėčiau, aš 100% būčiau tikras, kad paliudys.
Isn‘t that fun?

• Kompanija turi 400EUR ir nori skirti juos kaip vienkartinį priedą dviems iš savo darbuotojų:
Ponas A yra 30metis, kompanijoje dirba 5metus. Turi nepriekaištingą darbo kompanijoje istoriją ir jo finansinė bei socialinė padėtis yra puiki.
Ponas B yra 30metis, kompanijoje dirba 5metus. Jo darbo istorija kompanijoje yra vidutinė. Jis nepasiturintis ir turi sergantį šeimos narį.
KLAUSIMAS: kaip kompanija turėtų paskirstyti priedus darbuotojams?

Rytai: abiem po lygiai. (to ir reikėjo tikėtis)
Nei suomiai, nei rytiečiai: 70% ir 30% (pakliuvau į šitą grupę)
Suomiai: 100% ir 0%. (Buvau nustebusi..)

Dar vienas pastebėjimas šiandien:
Su grupioke valgykloje stovime eilėje, su didžiausiais padėklais maisto, velniškai daug žmonių ir abi kaip bobutes burbeklės viešajam transporte aimanuojam, kaip sunku laikyti tuos padėklus (o Afrikoj vaikai badauja..).
Tada jau prieinam prie kasų ir ruošiuosi dėti savo padėklą ant tokio stalo (nu kur ankščiau būdavo ne savitarnos parduotuvėse „rankinukui“ arba „maišeliui“ pasidėti), tik “kyšt” suomis (Lytis: V) savo padėklą ir neliko vietos manajam. Su grupioke susižvalgėm, o ji ir sako:
- nu teisybę vakar apie suomius sakei, nebuvau pastebėjus.
Gyveni ir mokais :)

Nei suomė, nei rytietė
Rūta


Rodyk draugams

Cross-Cultural Leadership|Introduction

2008-03-04

Šiandien pradėjom naują modulį, skirtą lyderiavimui. Pirmoji modulio dalis – cross-culture leadership.
Dėstytojas Peter B. Smith, toks “vyrokas” (žodis pabrėžia amžių, ne lytį :)), iš University of Sussex, UK (o aš jau pratus prie visokiu Imperial College ar kokio Cambridge, tai šį kart truputį nusivyliau..taip taip, prie gero greit priprantama).
Paskaitos, kaip jau supratot, apie kultūrų skirtumus ir bendras skirtingų kultūrų suvokimas.

Šiandien tokią įžanginę paskaitą turėjom, vos ne terminologijos aiškinimasis ir t.t. Prisistatant reikėjo pasakyti ne tik iš kur esi, bet ir kas gyvenime tau padarė didžiausią įtaką suprantant kultūrų skirtumus ir pan.

Tai žinokite, kad kažkurio regiono žmonės (pvz. kiniečiai) visi vienodi atrodo ne tik mums, bet ir mes jiems! (kažkur dar esu girdėjus, kad jie juokiasi iš mūsų išsprogusių varliškų akių, bet tai tikriausiai buvo seniai ir netiesa)

O suomiai vos net pyktelėjo kai pasakiau, kad man pakankamai nemažas šokas buvo atvažiavus, kai pastebėjau, kad vyrai ne tik neatidaro moterims durų (prie to aš labai pratus) bet ir patys pirmi puola pro jas! Kažkas net leptelėjo – O tai negali pati atsidaryti? (hmmm..ne tame esmė iš tikrųjų, bet nesigilinsim…culture differences)

Dar pastebėjau, kad dažnai visokius tokius nesusipratimus pradedu „nurašyti“ kultūrų skirtumams..Gal ir negerai, bet taip lengviau išlaikyti taiką :)

Dar kai kas – mus dažnai laiko latviais..taip taip, mus - lietuvius..Nes jiems kaip ir tas pats, Lietuva-Latvija.. Grupiokė prieš porą savaičių sako:
- O žinai, aš į tavo šalį važiuoju su darbo reikalais.
Klausiu ar į Vilnių? Sako: - Ne, į Rygą! (WTF?!!!)
O ir rusė norėjo, kad priskirčiau savo brangiąją Lietuvėlę, žmonių gyvenimo vertybių suvokimą ir t.t. prie Rusijos!! No f***ing way!!!

Nu kol kas tiek.. jei labai neapvers darbais, parašysiu kas dieną po žodį kokį. Nes jaučiu, kad kasdien atrasiu kažką naujo…

LIETUVĖ Rūta


Rodyk draugams