BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugsėjis, 2008

Suomiški drugs’ai

2008-09-30

Kadangi turiu dabar tokį džiaugsmą, kaip rudeninį virusą, ir lietuviški vaistai baigėsi, tai jau turėjau apsiprekinti suomiškais drugs‘ais, kurie realiai nelabai veikia, bet kito pasirinkimo kaip ir nėra. Ir pastebėjau, kad ant vaistų dėžučių yra parašyta Brailio raštu!!!
 
Puoliau čiupinėti lietuviškas dėžutes – nėra. Nors ir nemačija tie vaistai, bet bent jau brailio raštu parašyta. Respektc suomijos farmacijai. 

Rodyk draugams

Magistrinio darbo rašymo Finlandijoje ypatumai

2008-09-28

Kadangi dabar turėčiau rašyti 12lapų svaičiojimą apie savo magistrinį: apie ką rašysiu, kokius metodus naudosiu, kodėl tokius, ir t.t.., tai pagalvojau, kodėl gi neaprašius visų magistrinio rašymo ypatumų būtent dabar :) 
Let the story begin :)

1. Pirmajį susirinkimą turėjom gegužės mėn. viduryje prieš pat atostogas. Kadangi iš 25 marketingo magistrantų mūsų universitete esu vienintelė non-speaking Finnish, tai buvau labai maloniai paprašyta sugrįžti po 20min. KPŠ? Sugrįžau po tų 20min ir per 5min man greitakalbe finnghlish buvo susakyta, kad neturiu dėl nieko jaudintis, galiu ramiai atostogauti, spėsiu su tuo magistru (nu daugmaž: nesiknisk prie mūsų vasarą), susitiksim rugsėjo pradžioje. Ir dėl to turėjau 20min bastytis po universitetą?!

2. Lygiai rugsėjo 3-čioji, planuotas susirinkimas nukeliamas po dviejų savaičių.

3. Lygiai po dviejų savaičių meet‘as įvyksta. Susitikimas jau perpus mažesnėje grupėje, kadangi profesoriai pasidalino studentus ir dabar pas tą patį profesorių 10 piliečių rašys magistrinius. Lygiai 9 iš jų – suomiai ir aš viena ne-suomė. Nice.. tai susirinkimas prasidėjo tuo, kad buvom mudvi su grupioke pristatytos kaip iš specialios programos – Business Competence (so what?). Nu bet ne esmė. Tada greit manęs paprašė susakyti apie ką noriu rašyti (gerai, kad bent jau daugmaž kažką apsigalvojusi buvau..o tai būčiau degusi:) ). Pasikeverzojo kažką savo užrašuose ir sekančias 2 valandas turėjau galimybę klausytis suomių kalbos, susipažinti su aplinkinių veidais..apgalvoti ką rašysiu magistriniame ir ko dar reikia nusipirkti vakarienei :) Ai, dar užsiregistravom sekančiam 15min susitikimui su dėstytoju po savaitės.
4. Po savaitės susirinkimas neįvyksta ir nukeliamas sekančiai savaitei.
Tai dabar 3dienį kulniuosiu su popieriais kurių prisispausdinau, prisišviečiau ir kuriuos dar reikia baigti skaityti. Neva tai medžiaga darbui.. O tiksli tema dar nelabai aiški..Velniava kažkokia. Nieko nežinau, o jau reikia makulatūros neštis…hrrr…
 
Tokiais tempais tai kaži kas čia bus..kiti grupiokai pradėjo šnekėti, kad iki pavasario neparašys…kol kas manau, kad tai nesąmonė ir įmanoma parašyti..tik reikia geros dozės įkvėpimo ir tinginio išvarymo (pastaroji sąlyga tai sudėtingiausia..)

Rodyk draugams

Nu ir kas per išmonė

2008-09-27

Jei kam atitiks tokia laimė gyventi šalyje, kur normalios paprastos varškės nelabai įmanoma gauti, o jei jau gauni, tai turi pakloti milijonus už ją, tai tradiciškas varškės apkepas labai puikiai išsikepa ir iš trintos grūdėtos varškės (perki grūdėtą ir sutrini su kambariokų trintuvu). Žinoma, čia jos riebumas tesiekia 2-3%, bet anyway, apkepas išėjo. Ir visai labai nieko :) (nu ir kas per kepėja pasidarysiu per tuos porą metų čia..)

Rodyk draugams

Buityje nepakeičiamų nėra

2008-09-27

O pavyzdžiui sesers dovanotą porcelianinį arbatos puodelį labai šauniai išsiblizginau su kepimo milteliais :) Kadangi sodos vien dėl to pirkti nesinorėjo, tai pradėjau galvoti logiškai, kur jos dar galėtų būti :) Su suomių kalba vis dar nesusidraugauju, tai ant instrukcijos nebuvo possible suprasti, yra ten jos ar ne. nu bet svarbiausia, kad išsišveičiau. O ir šiaip, koks mano reikalas, yra jos ten ar ne, svarbu kad šveičia kaip soda :))))))))

Rodyk draugams

Jahovistų, kaip ir kiniečių, pilna visur!

2008-09-27

Ir įžūlumas kokis! Tik spėjau ryte ankščiausiai prabusti (kokią 11h), pasidariau arbatos ir tik į duris skambutis. Jabytštvai rogės galvoju, kas čia dabar ko nori iš pat ankstaus šeštadienio ryto? Ogi kas ten už jų – prizas siurprizas: dvi Jahovos karalystės atstovės (žinoma, neprisistatė nei kas tokios, nei iš kur, bet išsiaiškinau vėliau). Pradėjo mane šnekinti, ar užsėnietė, ka čia veikiu ir t.t.. Viena net Lietuviškai prabilo: „Labas. Kaip sekasi?“ (buvus Lietuvoj, pasirodo).
 
Tai gerai, kad truputi balsą esu praradusi, tai turėjau ekskjūzą tylėti and just smile and wave, just smile and wave :)
Pribruko visokių skrajučių, kad ateičiau pasiklausyti biblijos aiškinimų, neva tai labai patogiu laiku, kožną šeštadienį. Ieško kaip tik užseniečių. Greičiausiai juos lengviau palaužti – svetimoje šalyje, vieniši ir nelaimingi, ieško sielos atgaivos ir t.t.. (pffff..not me:) )

Būčiau turėjusi balso dovaną, būčiau pasakiusi: You have just dialled the wrong number. Try to call next door :)

Tik vieno iš žurnalų viršelis tai labai jau matytas. Prieš kokius 10m buvo apsireiškę mūsų namuose tie karalystės atstovai, tai kaži ar ne tokį pat buvo palikę. Tik dabar data pakeista, neva šio mėnesio leidimas. Šviežias, kvepiantis :) Niekam nematytas?

Dabar baisu, kad nesugrįžtų tų žurnalų pasiimti…žinau aš juos..nebedarysiu durų daugiau niekam…

Rodyk draugams

Business law | day2

2008-09-17

Ką geriausiai išmokau per 2dienio Business Law paskaitą, tai šifruoti Finnglish kalbos žodžius į English :) pvz.:
People- [:pyyple]
Possible-[:pošible]
Principle-[:prinčiple]
Freedom-[:fryydūūm]
Insurance-[:insuoranš] ir t.t..

Nepakartojama :) visa paskaitos medžiaga nublanksta prieš tokį žodyną :) Kotais visa auditorija su lengvomis šypsenomis sėdėjo (tik nesupratau kas kiniečiams juokinga buvo, gi jie patys taip šneka:) bet čia tikriausiai kolektyvizmo dvasia..jei visi šypsos, šypsos ir jie:) ).

Dar momentas apie kiniečius: jei iš 3jų kiniečių tik 2 priėmei į kursus (nu ar dar kur nors), tai tas 3sis neduos ramybės, nes juk draugus tai priėmei, o jo kodėl ne? Tai va, su kiniečiais reikia elgtis kolektyviškai. Jei vieną, tai ir visus :)


Rodyk draugams

Kas verks, kai pasieksim WALL E’io laikus?

2008-09-17

Kuomet pasaulį ištiks tokia nelaimė, kaip kad filmuke WALL E ir visus buities darbus atliks robotukai, nebereikės vaikščioti savomis kojomis, nebepastebėsim aplink supančios gamtos, nebežinosime kaip auga gėlės, nebežinosime ką tai reiškia apsikabinimai ir su šalia sėdinčiu žmogumi bendrausim bevielio-belaidžio-erdvinio-grafaprojektoriaus-multimedijos-monitoriaus pagalba (kas matė filmuką, supras apie ką aš čia), dėl viso to mažiausiai pergyvens ir viso to pasiilgs suomiai.
Prieš susirinkimą dėl magistrinių darbų apie 15 žmonių sėdėjom auditorijoj, nelabai pažystami, nes dar tik pirmas kartas, tai ir nebendrauja, nesipažindina niekas. O kam? :) nesvarbu, kad dabar visus metus dirbsim ir bendrausim norom nenorom. Bandžiau pakalbinti šalia sėdinčią suomę, tai gavau trumpą – Joo (suom.: taip). Kitas grupiokas su šalia sėdinčiu susirašinėjo sms, tik susižvalgydavo, nes gi nekalbėsi čia per paskaitą. PasieSeMeSinam! Ech..

Ai, dar…Kadangi grupėj visi suomiai, aš viena ne-suomė, tai ir seminaras vyko suomių kalba (tipo čia mano problema, kad aš nešneku suomiškai ir svarbiausius įvykius, kaip kad sekančio susirinkimo datą išversdavo grupiokė). O aš vargšas vaikas kaip iš to anekdoto apie studento per egzaminą ir šuns panašumus: „Akys protingos, o pasakyti nieko negali“ :)

Suomių kalba sucks


Rodyk draugams

Suomėjimo link..

2008-09-16

Jei prisiperki suomiškų juodųjų saldainių (aš juos vadinu anyžiniais, bet suomiai gulas kryžium ir sako, kad gink die, jie ne anyžiniai o koki tai kitokie), sėdi namie su popierių krūva ir ramiais skonio receptoriais, niekur neskubėdama planuoji sekančios savaitės darbus, tai jau čia suomėjimas? Baisu kotais…

Rodyk draugams

kodėl Infliacija yra blogai

2008-09-15

Šiandien per pietus universitete su grupiokėm kažkaip netikėtai nelauktai išvystėm temą apie infliaciją. Ir pradėjom ginčytis, kaip tai paveikia šalies ekonomiką, kiekviena individą atskirai ir t.t..(žinoma, jau visos kalbos apie paskatas, savaitgalio nuotykius buvo išsemtos).
So, visos žinojom kas tai yra, tik va dėl padarinių išsiskyrė nuomonės, o viena vis niekaip nesuprato, kodėl infliacija yra blogai :) tada pasigavom protingai atrodantį finansininką iš kitos grupės (akiniai jam proto mūsų akyse dadėjo, reiks ir man pradėt nešioti kožną dieną :) ). Tas trumpai papasakojo savo nuomonę ir lyg apsiraminom. Net ta nesusipratėlė grupiokė jautėsi atsakiusi į didžiausią klausimą gyvenime :)
Tikrinuosi paštą dabar. Ir kaip jūs manot.. viena iš ‘pietų diskutuotojų’, atsiuntusi laišką su vos ne apibrėžimais, kodėl infliacija yra blogai :) Pasirodo susitiko kažkokią draugę, papasakojo apie visus mūsų samprotavimus. O ta mergaitė nepatingėjo ir surado jai kažkokį straipsnį su visa ta info :) nice.. 
Jei kam įdomu (sorry, patingėjau viską versti:) ):
In general, high or unpredictable inflation rates are regarded as bad for following reasons:

  * Uncertainty about future inflation may discourage investment and saving.

  * Redistribution - Inflation redistributes income from those on fixed incomes, such as pensioners, and shifts it to those who draw a variable income, for example from wages and current profits which may keep pace with inflation. However, debtors may be helped by inflation due to reduction of the real value of debt burden.

  * Implicit taxation - A particular form of inflation as a tax is Bracket Creep (also called fiscal drag). By allowing inflation to move upwards, certain sticky aspects of the tax code are met by more and more people. For example, income tax brackets, where the next dollar of income is taxed at a higher rate than previous dollars, tend to become distorted. Governments that allow inflation to “bump” people over these thresholds are, in effect, allowing a tax increase because the same real purchasing power is being taxed at a higher rate.

  * International trade: Where fixed exchange rates are imposed, higher
inflation than in trading partners’ economies will make exports more expensive and tend toward a weakening balance of trade. A sustained higher level of inflation than in the trading partners’ economies will also, over the long run, put upward pressure on the implicit exchange rate (what the exchange rate would be if left to be decided in the market) making the fix unsustainable and potentially inviting a an exchange rate crisis.

  * Cost-push inflation: Rising inflation can prompt trade unions to demand higher wages, to keep up with consumer prices. Rising wages in turn can help fuel inflation. In the case of collective bargaining, wages will be set as a factor of price expectations, which will be higher when inflation has an upward trend. This can cause a wage spiral.[19] In a sense, inflation begets further inflationary expectations.

  * Hoarding: people buy consumer durables as stores of wealth in the absence of viable alternatives as a means of getting rid of excess cash before it is devalued, creating shortages of the hoarded objects.

  * Hyperinflation: if inflation gets totally out of control (in the upward direction), it can grossly interfere with the normal workings of the economy, hurting its ability to supply.

  * Shoe leather cost: High inflation increases the opportunity cost of holding cash balances and can induce people to hold a greater portion of their assets in interest paying accounts. However, since cash is still needed in order to carry out transactions this means that more “trips to the bank” are necessary in order to make withdrawals, proverbially wearing out the “shoe leather” with each trip.

  * Menu costs: With high inflation, firms must change their prices often in order to keep up with economy wide changes. But often changing prices is itself a costly activity whether explicitly, as with the need to print new menus, or implicitly.

Rodyk draugams

Business law

2008-09-15

Nauja savaitė, nauji mokslai, naujos bėdos :) Mūsų naujasis biznio teisės dėstytojas yra gan garbingo amžiaus profesorius, teisininkas. Pagirtina tai, kad:
-jis labai gerai žino, apie ką šneka (nesvarbu, kad mintys greičiau nei liežuvis dirba ir šneka su peršokimais), susidaręs paskaitos detalų planą; 
-moka bendrauti su skirtingų tautybių studentais (tik kad Kiniečius jau labai išskiria ir vis klausia, ar jie viską suprato:) );
-šneka angliškai (nesvarbu, kad ta kalba daugiau Finnglish, nei English);
- nu ir šiaip, prie bajerio diedukas. 
Tik kad tie minčių peršokimai labai jau trukdo susikaupti ir įsigilinti į dalyką..ar čia teisė toks nuobodus daiktas?

Pradėjo pasakoti apie:
 ES direktyvų reikšmę bizniui, kaip realiai tai veikia, su visai neblogais pavyzdžiais; 
Kompanijas/korporacijas teisiniu požiūriu (Company/Corporation: pavadinimas skiriasi tik tuo, kad priklauso kuria anglų kalba šneki-britų ar amerikonų);
Ir apie tai, kaip ES tvarkosi su skirtingų šalių teisinių aspektų suderinamumu, kaip tai svarbu ir kokią įtaką tai turi verslui.

Berods tiek šiandienai.. Ryt vėl visa diena..kažkodėl pradedu nemėgti teisės..perdaug tikslumo, jokios kūrybos ir laisvės :)


Rodyk draugams