BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Spalis, 2010

A kur mes?

2010-10-29

easyJet arba turi kažkokį mandrą šalių įtraukimo į žemėlapį planą, arba jų dizaineriai nemėgsta Lietuvos, arba Latviai pakankamai pamokėjo, kad būtų įtraukti (dėl to dabar ir sėdi skolose).

Žodžiu…It hurts…

Rodyk draugams

Dalykai, kuriuos žinau jau seniai,

2010-10-28

bet vis kažkaip neparašydavau.

Apie tai, kaip valstybė skatina skirtingas pramonės šakas ir t.t..

Pvz. Suomijoje, jei tavo darbo vieta toliau nuo namu nei 80km, valstybė apmoka dalį kelionės išlaidų. pvz. traukinio bilieto kažkokią dalį. Taip skatina žmones važinėti traukiniais. Taip pat tau reikia mokėti mažesnius pajamų mokesčius. (Progresinė mokesčių sistema)

Ir pvz mokesčius už praeitus metus grąžins prieš Kalėdas. Kad pinigus žmonės išleistų šalies viduje, pirkdami kalėdines dovanas, o ne važiuodami atostogauti į Turkiją ir kelti Turkijos ekonomiką.

Jei bute susidedi medines grindis, šalis grąžina dalį pinigų. Taip skatina žmones dėtis medines grindis ir kelia grindų pramonę. Ir ne tai, kad po 50 eur ar kažkiek, bet normalų procentą.

Labai gerai yra priklausyti profsąjungai. Jei atleidžia iš darbo, ar laiku nepratesia kontrakto ar kokių kitokių bėdų iškyla su darbdaviu, žmogui pačiam už tai kovoti nereikia, pačiam įstatymų skaityti taip pat nereikia. Skambini į savo profsąjungą ir gauni visą reikiamą informaciją. Jei reikia, profsąjungos atstovai apsilanko įmonėje.

Na taip, kiekviena profsąjunga ima skirtingą nario mokestį (procentą nuo algos). Už dyką nieks telefonu neatsiliepinės. Taip, Lietuvoje profsąjungos taip pat egzistuoja, tačiau kiek darbuotojai apie jas žino ir jomis naudojasi?

Ir dar: pvz. jei bankas pastebi, kad į tavo sąskaitą kas mėnesį pervedama konkreti pinigų suma ir visa tavo esama situacija yra kažkiek įtartina, mokesčiai tave pakuos už neleistino verslo vykdymą, pvz. nuomą. Jei aš nuomoju iš žmogaus butą ir mano pervedama nuomos pinigų suma viršija jo paskolos už nekilnojamąjį turtą įnašo bankui dydį, vsio. Mokesčiai pakuos ir lieps susimokėti.

Bet Lietuvoje dešra skanesnė. Ir daržovės perkamos iš bobučių stipriau kvepia.

Rodyk draugams

Helauvyns

2010-10-26

Per dailę ir darbelius šį savaitgalį skaptavome moliūgą, tarp kitataučių žinomą kaip pampkinas. Moliūgą galite gauti iš kolegos, kuris atsikraustęs iš Olandijos mėgaujasi neribojamais Suomijos žemės plotais ir sodina viską, ką galima, tad turėdamas pampkinų perteklių dalijosi ofise su visais į kairę ir į dešinę. Čiupau vieną ir aš.

Skaptavimui reiktų turėti šaukštą ledams, o šiaip visa kita praėjo normaliai. Net sėklas ant popieriaus džiovinu dabar. Galėsiu voveriauti vakarais.

Nors gyvenime nesu šventusi helauvyno ir manau, kad nu kokio velnio mums turėti užgavėnes du kartus per metus, moliūgai yra jėėėėga.

Rodyk draugams

Sugrįžo..

2010-10-21

..taip.. sugrįžo.. po beveik 5 mėnesių pertraukos, nuostabiosios kelionės Kinijoje metu.

Beveik dvi savaites patampiusi visą aparatūrą su savimi (apie 5kg grynojo svorio kamerų, fotikų, mikrofonų ir t.t.), pasinešiojusi dar sunkesnius lagaminus oro uostuose susilaukiau taip nelaukto nugaros skausmo. Lygiai tokio pat, kokį turėjau. Tad tie mano 130 eur už 4 kartus fizioterapijos nuėjo terapiautui į kišenę su pažadu negrįžti.

Po keleto naktų nemigos ir rašymo kompiuteriu stovėdama buvau iškomandiruota pas daktarų. Daktarė iš rumunijos, pasitaikė labai jau greita, net neprisilietusi prie manęs išrašė vaistų nuo skausmo dieną ir raumenis atpalaiduojančių nakčiai (po jų vartojimo negalima ten nei vairuoti, nei ką).

Vaikai, jei nesate gyvenime vartoję kitokio vaisto, nei citramonas, dievaži, negerkit nieko kito apart citramono.

Sekanti diena pavartojus tų atpalaiduojančių vaistų lygi nuliui. Smegenys atpalaiduoti, mintys ne ten kur reikia, o nugarą vis tiek skauda.

Na šia linksma gaida ir paklausykime dar vieno perlo aukso tratata (dar vienas bandymas įjungti smegenis)

Bet jei ir tas neveikia, tada bandom dainuoti dainą apie bebrą ir voveres.

Rodyk draugams

Šaltis ne riba

2010-10-18

Jei suomiai turi kur nors spėti, tai viską iki smulkmių suplanuoja, vos ne sekundė į sekundę, nes žino kiek minučių trunka nueiti iki automobilio, jį atrakinti, užsivesti ir t.t.. Tad einu ankstų penktadienio rytą į darbą, o prie parduotuvės gauja suomių jau stovi, sėdi, pusryčiauja:

Lauko temperatūra tą rytą vos siekė nulį. Bet jie juk kantrūs, atsparūs. Ir žiemos karą prieš rusus dėl to laimėjo, kad atsparesni buvo.

O pasirodo jie laukė kokio tai žaidimo pradžios, kurį organizavo parduotuvė. Prizus buvo galima rasti paslėptus mieste, tik reikėjo užuominas iš parduotuvės gauti. Tai jau kad spėtų ir nebūtų paskutiniai, ankščiausiai atėjo, kėdes atsinešė, prisėdo. O ko ne.. Štai tau ir laiko mašina į patį sovietmetį.

Rodyk draugams

Finnglish arba suomis ir jo VHS kolekcija

2010-10-18

su balsu visas ofisas kvatoja

Rodyk draugams

Kalėdinis vakarėlis

2010-10-14

mūsų ofise įvyks beveik po mėnesio, lapkričio 19d.

Oh c’mon!!!! Nesu gyvenime taip anksti Kalėdų pradėjusi švęsti.

Tik suomiai taip gali…

Rodyk draugams

Dirbant tokiam ofise

2010-10-13

neišvengsi tokių komiksų.

http://humoncomics.com/art/party-crasher.jpg

http://humoncomics.com/art/party-crasher.jpg

Taip kažkaip miela ant širdies paliko. Ir nežinau kodėl :)

Rodyk draugams

Jei nešviestų saulė

2010-10-12

man būtų suominė depresija. Taip, suominė. Nes čia tokia būna kai rytais paslysti ant LEDO!

Na gal ir ne ledo, bet leduko tai tikrai. BALOS JAU PRADĖJO šalti (aha, o kaip dabar tas žodis teisingiausiai rašosi?). O iš to seka, kad artimiausiu metu jau nebe krapnos iš dangaus, o kris kumščio didumo snaigės ir mano nuostabiausi batai bus daugiau nei netinkami nešiojimui.

Lietuva, aš parvažiuosiu pakelti šalies ekonomikos ir pirksiu žieminius batus.

Giedre, atvažiuodama penktadienį svečiuosna, APSIRENK.

Rodyk draugams

Karai, bet ne žvaigždžių

2010-10-05

Jei per langą aprėkiu į kiemą plytas ir visokias šiukšles mėtantį vaiką, tai man jau truksta katės, šluotos, žilų plaukų ir bedantės burnos?

Tikrai pasijaučiau kaip tos bobutės, kurios gyvena pirmame aukšte ir rėkauja ant vaikų per langą, kad per kiemą nebėgtu ir gėlių nemindytų.

Nu bet tai negi sėdėsiu ir žiūrėsiu, kaip per tvorą į mano kiemą, po mano langais mokyklinukas/pradinukas mėto plytas. Prasidariau langą ir pagrūmojau pirštu (gal dar truputį ir pabumbėjau). Bet jis matai tik vieną plytą (iš turimų dviejų) tespėjo įmesti, tai rupūžoks pasislėpė už kampo ir iškišęs galvą laukia, kada nueisiu nuo lango. O man juokas ima, negaliu iškentėti. Taip aš stovėjau prie lango, o jis su plyta rankoje už kampo. Aš žmogus užimtas, daug laiko neturėjau ten rymoti, tai tik nusisukau ir girdžiu po langais „cakt“ plyta ant kiemo ir guli.

Ir dabar jau matomai pagavęs azartą bent kartą per dieną, mestels kokį šapą į mano daržą.

Let the war start!

Rodyk draugams