BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2014

Happy Finland

2014-08-27

Nu toks nieko visai.

Tiems, kam vakarais liūdna ir norisi kruopelės linksmumo, iš daugelio žiūrimų serialų siūlau pažiūrėti “Welcome to Sweden“. Vakar parsipiratinom kelias serijas ir taaaaip juokėmės, kad oi. Nežinau, ar čia ta moteriška stiklinaitė alaus taip suveikė, ar ka, nu bet tikrai juokinga. Ir labai neblogas video gidas besiruošiantiems į Skandinaviją.

Rodyk draugams

Grįžom

2014-08-25

Grįžau. Po dviejų mėnesių (man) pažadėtoje žemėje. Jeeenau, kad išlepau. Lelę vos mačiau, nes buvo apsupta senelių, tetų ir dėdžių. Visi ėmė, laikė, lepino ir maitino kuo tik pakliuvo. Taip kad grįžo paragavusi beveik visko, kas ant žemės auga ir ne tik.

Pavertėm vaiką krikščione, žiauriai smagų balių apturėjom ir užsimanėm važiuoti į Lietuvą gyventi. Bet tikrai. Oras šiltesnis, auklių pilna žemaitija, maistas skanesnis, tik kad algos mažesnės, bet nu ką jau dabar.

Va, įves eurą, per radiją žadėjo, kad algos nemažės, o gal net padidės. Tik kad išlepinti suomiškų sąlygų Lietuvoj tiek aš, tiek maniškis, patirtumėm šoką.

Nuvažiavom į Lietuvos Turkiją (Palangą) pasipležinti. Užsukom į kavinę pavalgyti, užsireikė ir mažylę pakeisti, o keitimo galimybių tualete nėra. Vaikiškos kėdutės paprašėm, tai sakė turėjo dvi, vienoj jau sėdėjo cyplys, o kitą prieš mėnesį pavogė (o matyt daugiau vaikiškų kėdučių nebepardavinėja. Deficits). Nešaukit, nešaukit. Aišku, čia tik nuotrupos ir smulkmenos (tiems, kas vaikų neturi, gal ir smulkmenos), beeeet smulkmenos gali labai sugadinti viską.

O šiaip tai vasara buvo gera. Su draugais (beveik visais) pasimačiau neišvažiavusi iš savo sodžiaus, buvau aplankyta net senelių. Ir tie karščiai kažkaip lengvai praėjo. Po obelim visas tas dienas prasėdėjom, mažają į bliūdą su vandeniu įsodinom ir problems gon. Be to ir pusbrolius paaugusius pamačiau. Nors matau aš juos į metus bent kartą, bet šią vasarą man jie ūgtelėję tokie pasirodė, prikolni, net suaugę. Vėl noriu su jais baliavot.

O va Suomija, žinoma, stebina vos koją į ją įkėlus. Prezidentas prisidirbo (liepė peržiūrėti dvigubos pilietybės įstatymą, bo baisiai daug rusų yra ir suomiai), Krikščionių demokratų partija nori keisti įstatymą, kad šiuo metu galiojantis įstatymas būtų pakeistas. Dabar pvz., jei du žmonės yra susituokę, o vienas iš jų pasikeičia lytį, tai jų santuoka turi būti anuliuota ir atimta reprodukcinė teisė. O jie tam prieštarauja. Nori, kad ir buvusioms moterims, esamiems vyrams, būtų duota teisė gimdyti. Vuolia. Ka ne drymlendas ta Suomija.

O dabar aplijusiomis nosimis toliau kabinsimės į gyvenimą :) Tiksliau mokysimės kaip gyventi su vaikštynėje siautėjančia lele. Va ir dabar valgo užuolaidos kampą. Užteks mamai pramogauti ir čia bloginti. Va jau ir užuolaida barankos paragavo… Čiau.

P.S. Perskaičiau žiauriai geros draugės dovanotą knygą “Pekino dienoraščiai”. Tai tie, kas buvę Kinijoje ir gal net Pekine, paskaitykit. Smagi knygutė.

Rodyk draugams